برگزاری طرح ضیافت الهی در بیش از ۳۰۰ بقعه متبرکه مازندران

 

حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز با بیان این که طرح ضیافت الهی همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار می شود، گفت: این طرح در راستای تبلیغ معارف دینی و احکام اسلامی صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: طرح ضیافت الهی با حضور مبلغان بومی و اعزامی از شهرهای مختلف و 40 نفر از شهر مقدس قم انجام می شود که در این ایام در بقاع متبرکه حضور دارند.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: در این طرح برنامه های مختلف فرهنگی مذهبی از سخنرانی، ترتیل خوانی قرآن کریم، مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی و ترویج فرهنگ وقف صورت می گیرد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران افزود: طرح ضیافت الهی در بیش از 300 بقعه متبرکه استان مازندران برگزار می شود که تلاش داریم برنامه های شایسته ای را در این راستا اجرا کنیم.

حجت الاسلام علیزاده اظهار داشت: طرح ضیافت الهی سال گذشته در بیش از 200 بقعه متبرکه برگزار شد اما امسال احساس می کنیم باید بیشتر در این عرصه ورود پیدا کنیم و مردم نیز استقبال دارند و تلاش کردیم تا میزان آن را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: به مناسبت فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان نیز طرح نشاط معنوی را در دستور کار خود داریم تا زمینه اجرایی شدن آن فراهم شود.

حجت الاسلام علیزاده افزود: طرح نشاط معنوی نیز با حضور مبلغان بومی، اعزامی و دانشکده علوم قرآنی در سطح بقاع متبرکه انجام می شود.

 مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران ادامه داد: همزمان با ماه مبارک رمضان محافل نورانی انس با قرآن کریم در سطح بقاع متبرکه مازندران برگزار می شود که همواره با استقبال پرشور و گسترده مردم روبرو بوده است.

وی تصریح کرد: جلسات تفسیر قرآن کریم و محافل قرآنی در طول ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه صورت می گیرد که باید از این ایام نورانی بهره گیری شایسته ای داشته باشیم.

حجت الاسلام علیزاده از برگزاری محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور قاری مصری در مازندران خبر داد و بیان داشت: امسال هم این برنامه وجود دارد که مقدمات آن فراهم شد و در نیمه دوم ماه مبارک رمضان صورت می گیرد که زمان دقیق آن به اطلاع هم استانی های عزیز می رسد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با بیان این که ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای تعالی و تکامل انسان است، گفت: ضرورت دارد از فیوضات معنوی و گرانقدر این ماه نورانی برای سعادت و رستگاری خود استفاده کنیم که زمینه عاقبت بخیری انسان می شود.