برگزاری مراسم استقبال از 3 مدال‌آور کشتی میادین بین‌المللی در آمل

 

کمال نیوز: ناصر نصری عصر امروز در نشست با ورزشکاران این شهرستان اظهار کرد: رشته ورزشی کشتی طی روزهای گذشته توانست با درخشش کشتی‌گیران آملی به نتایج بسیار خوبی برسد.

وی افزود: دو نماینده ورزشکاران کشتی آمل به همراه یک مربی نام‌آشنا و سازنده در مسابقات آسیایی و جهانی به سه مدال خوش‌رنگ طلا دست پیدا کردند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل با اشاره به برگزاری رقابت‌های کشتی ساحلی جوانان قهرمانی جهان به میزبانی شهر ساحلی فازانا کشور کرواسی، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات پیمان حیدری کشتی‌گیر آملی در وزن 80 کیلوگرم ایران به میدان رفت که توانست رقبای خود از کشورهای همانند نروژ و کرواسی را پیش رو بردارد و به گردن‌آویز طلا برسد.

وی با اعلام اینکه حیدری با قهرمانی در مسابقات جوانان با توجه به عدم آماده شدن گذرنامه کشتی‌گیر آملی رده بزرگسالان در مسابقات جهانی ساحلی به جای او وارد مسابقات شد، ادامه داد: این کشتی‌گیر در همین وزن با استراحت در دور نخست، در مراحل بعدی ورزشکارانی از کشور ترکیه، یونان، مجارستان و روسیه را شکست داده و دومین مدال طلا و سکوی قهرمانی را از آن خود کرد.

نصری با اشاره به اینکه مردم ورزش‌دوست آمل از ساعت 17 فردا چهارشنبه در ورودی این شهرستان از پیمان حیدری استقبال می‌کنند، یادآور شد: شهرستان آمل علاوه بر کشتی در رشته‌های دیگر ورزشی با درخشش ورزشکاران سرآمد است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا در شهر مانیل کشور فیلیپین، بیان کرد: در این دوره از مسابقات امیر حسین حسینی کشتی‌گیر وزن 96 کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفان به مدال طلا دست یافت.

سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل با اشاره به اینکه ایران اسلامی در این مسابقات با کسب سه مدال طلا، یک نقره و یک برنز با کسب 55 امتیاز به مقام سوم دست یافت، خاطرنشان کرد: حسینی طی ماه گذشته نیز مدال طلا مسابقات کشتی جوانان جام بین‌المللی کرندوآختانگادزه گرجستان را به گردن آویزان کرد.

این مسؤول با اشاره به همراهی و تلاش شبانه‌روزی حسن حسین‌زاده مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان، گفت: مراسم استقبال از این دو مدال‌آور رقابت‌های آسیایی کشتی فرنگی جوانان هم از ساعت 19 فردا چهارشنبه در شهرستان آمل برگزار می‌شود.فارس