همایش بزرگ یاوران وقف و طلایه داران تبلیغ در آمل برگزار شد+عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش بزرگ یاوران وقف و طلایه داران تبلیغ با حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، امام جمعه آمل، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، اعضای شورای تامین آمل و روحانیت در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل اظهارداشت: باید بتوانیم قرارگاه فرهنگی، ایمان و اخلاق را تقویت کنیم که روحانیت نقش اساسی و گرانقدری در این راستا دارد.

وی تصریح کرد: روحانیت سفیران هدایت هستند که از مقام والایی برخوردار بوده و جایگاه گرانقدر دارند و به حضور در محضر این بزرگواران و خانواده های شهدا افتخار می کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که هر کدام از روحانیان مظهر تقوا و بصیرت هستند که باید آمل را به جایگاه واقعی آن برسانیم، گفت: قدر علما را می دانیم و مدیون این عزیزان هستیم که باید ارتباط خوب و گسترده ای میان روحانیت وجود داشته باشد که از رهنمودها و نصایح این قشر بزرگ استقبال می کنیم.

وی تصریح کرد: تدوین برنامه های فرهنگی ضرورت دارد که می توانیم در ماه مبارک رمضان برنامه های خوب و ارزنده ای داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است تا با مدیران در مساجد حضور پیدا کنیم و از مشکلات مردم آگاه شویم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: ترویج اقتصاد مقاومتی باید صورت گیرد که رهبر معظم انقلاب توجه ویژه ای نسبت به آن دارند و روحانیت می توانند در این عرصه کوشا باشند که ضرورت دارد اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را به عنوان یک فریضه بدانیم.

وی اظهارداشت: ترویج اخلاق اسلامی امری مهم و اساسی است که روحانیت می توانند در منابر برای گسترش آن تبلیغ کرده و اهتمام شایسته ای را داشته باشند.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: درخواست داریم تا نماز صبح در مساجد دایر شود که تحقق این امر می تواند برکات و دستاوردهای ارزشمندی داشته باشد.

حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران خاطرنشان کرد: روحانیت زمینه ترویج روحیه انقلابی را در جامعه فراهم کنند که می توانند در این عرصه نقش ارزنده ای داشته باشند.

وی تصریح کرد: مقابله با نفوذ دشمنان و گسترش بصیرت و آگاهی به عنوان اموری اساسی و مهم است که باید به نحو شایسته ای به آن توجه شود.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که اگر زمینه نهادینه کردن وقف در جامعه صورت گیرد همه مشکلات ما حل می شود، گفت: حوزه وقف مظلوم واقع شده است که باید زمینه گسترش آگاهی ها را در این عرصه فراهم کنیم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به این که وقف و اقتصاد مقاومتی ارتباط تنگاتنگی با هم دارد، بیان داشت: باید وقف را جدی گرفته و توجه شایسته ای به آن صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای 746 موقوفه و بیش از 19 هزار رقبه سند مالکیت صادر شده است که این آمار بی سابقه و بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام علیزاده با بیان این که 5300 سند اجاره تنظیم شده است، تصریح کرد: 162 پروژه عمرانی در حوزه بقاع متبرکه در حال انجام و اجرا است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با اشاره به این که نگاه مردم به موقوفات با همکاری علما، ائمه جمعه و اصحاب رسانه تغییر کرده است، گفت: 165 وقف جدید در سال گذشته  داشتیم که هر میزانی بیشتر ورود پیدا کنیم زمینه ترویج وقف های جدید و مورد نیاز جامعه را فراهم می کنیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل گفت : سال گذشته 1600 نفر در طرح تربیت حفظ قرآن کریم شرکت کردند و تلاش داریم برنامه های شایسته ای را در راستای ترویج فرهنگ قرآنی صورت دهیم.

حجت الاسلام علیخانی افزود: 35 هزار رقبه در آمل داریم که اکثر آن برای عزاداری امام حسین(ع) است که سال گذشته هفت میلیارد ریال در راستای اجرای نیت واقفان هزینه شده است.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل در این همایش اظهارداشت: در سال گذشته 419 مبلغ به مناطق شهری و روستایی آمل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: امسال تلاش های لازم را صورت می دهیم تا بتوانیم آمار حضور روحانیان را گسترش دهیم که در این راستا تمهیدات لازم صورت گرفته است.