برگزاری همایش مهدویت و بیعت با حضور آیت الله توکل در آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، آیت الله سید رحیم توکل، منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری  در همایش مهدویت و بیعت که در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد اظهارداشت: قرآن کریم برای ما برنامه های ارزنده ای در مسیر زندگی دارد تا مظهر قدرت الهی شویم و این کتاب نورانی برای بشر فرستاده شده است تا راه را به ما نشان دهد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: افرادی که بگویند رب ما خداوند متعال است و در این مسیر استقامت داشته باشند ارزشمند و گرانقدر است و انسانی که می خواهد به مقامی والا برسد راهی سخت و زمانبر در پیش دارد.

وی ادامه داد: انسانی که به دنبال دست یافتن به مقامات ارزشمند و متعالی است با کار در زمان کوتاه به جایی نرسیده و راه طولانی برای این خواسته در پیش دارد.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: راه ساده ای در پیش نداریم و اگر مراقب خود نباشیم در مسیر سقوط  قرار می گیریم و انسان می تواند سختی ها را به جان خریده و در مسیر اقدام قرار گیرد.

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که انسان باید کاری کند از غبار هوا و هوس بیرون آمده و در مسیر بهره گیری از تعالیم والای دینی گام بردارد، گفت: اگر انسان خود را کنترل کند به جایگاه رفیعی می رسد که ضرورت دارد خود را در مسیر اقدام قرار دهیم.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: شیطان می خواهد ما را از مسیر اصلی منحرف کند اما مکر ضعیفی دارد که زمین خوردن های ما به سبب نفس اماره است که در مسیر گناه قرار می گیریم و باید کاری انجام دهیم تا رحمت حضرت حق بر ما نازل شود.

وی با بیان این که نفس اماره انسان بسیار خطرناک تر از شیطان است، گفت: شیطان درون به دنبال انحراف انسان است و خطر بسیاری برای ما وجود دارد که باید مراقب باشیم.

آیت الله توکل ادامه داد: اگر می خواهیم جان سالم در ببریم باید ایمان، عمل صالح، دعوت به حق و استقامت داشته باشیم که زمانی این امور انجام شد از خسران بیرون آمده و اهل نجات می شویم.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از مولای خود خبر نداریم که باید بررسی کنیم امام زمان(عج) چه میزانی از ما رضایت دارد.

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما معصیت می کنیم و این وجود نورانی ناله می زند که گویا برای ما غیبتی در کار نیست.

وی با بیان این که امام زمان(عج) حضور داشته و در میان ما است، گفت: دچار بدبختی شدیم که در طول عمر از امام زمان(عج) خبری نداریم.

آیت الله توکل افزود: بهره گیری از فرهنگ مهدویت زمینه ای برای نجات و رستگاری انسان است که باید در این مسیر ارزنده و والا کوشا بوده تا خداوند متعال، انبیای الهی و امام زمان(عج) از ما راضی باشند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل در این همایش اظهارداشت: امسال نیمه شعبان در این شهرستان نسبت به سال های گذشته تفاوت دارد که برای نخستین بار مراسم احیای نیمه شعبان در حدود 10 مسجد برگزار می شود.

وی از برگزاری گردهمایی بزرگ فعالان قرآنی خبرداد و تصریح کرد: ایستگاه های صلواتی در سطح شهر برگزار شده و آمل جلوه خاصی در نیمه شعبان پیدا می کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل ادامه داد: سه ایستگاه صلواتی از سوی فعالان مذهبی شهرستان آمل از حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران دایر شده است.

حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: بیش از 150 مسجد شهرستان آمل برای برگزاری باشکوه جشن های نیمه شعبان و یاد و ذکر امام زمان(عج) آماده است.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تلاش های لازم را صورت دهیم تا زمینه و بستر ظهور امام زمان(عج) را فراهم کنیم