نخستین جشنواره اسکیس شهری (کهن شهر) برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، شهردار، مدیران عامل سازمانهای شهرداری آمل، اساتید دانشگاهها، فارغ التحصیلان رشته معماری، رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری آمل و دیگر مدعوین، نخستین جشنواره اسکیس شهری (کهن شهر) به همت سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل، واحد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی و مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر آمل برگزار شد.

اسدالله تورنگ رئیس شورای اسلامی شهر آمل با قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: امروز دیدن روحیه بالای شما جوانان عزیز که توانستید قسمتی از شهر را طراحی کنید باعث خوشحالی می باشد.

 .وی افزود: ما امانت دار مردم هستیم که با مشارکت شما در ارائه طرحهای شهری می توانیم به آن شهر ایده آل برسیم

 تورنگ اشاره کرد: نخستین جشنواره با تلاش سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری، مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر و گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی صورت گرفت و می توانید به آینده شهرمان خوش بین باشیم که توسط شما عزیزان ساخته می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل بیان داشت: مشارکت مردم در امور شهری بسیار بالا می باشد که با این رکود اقتصادی بودجه شهرداری آمل را در سال 95 به مبلغ 130 میلیارد تومان تصویب کردیم و امیدواریم که تحقق پیدا کند.

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل با تقدیر از طراحان عزیز که توانستند ایده های خوبی را در طراحی شهری ارائه دهند گفت: از تلاش همه عزیزان بخصوص مدیرعامل سازمان بهسازی ونوسازی شهرداری و هیئت داوران در برپایی این جشنواره قدردانی بعمل می آید.

وی با بیان اینکه امیدواریم که بتوانیم در آینده این طرحها را پس از تصویب در شورا در سطح شهر به مرحله اجرا در بیاوریم افزود: در 3 سال اخیر توسط مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر در طراحی شهری از قبیل ضلع غربی و شرقی شهرداری و خیابان مخابرات اقدامات خوبی صورت گرفته است که در آینده کوچه امام زاده ابراهیم طراحی آن شروع خواهد شد.

امیرسلیمانی با تاکید بر اینکه هتل شهرهویت شهر آمل می باشد اظهارداشت: در3 سال قبل هتل قدیم شهر آمل توسط سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری بازسازی و مرمت شد که امروزه شاهد بهره برداری آن هستیم.

شهردار آمل اشاره کرد: امیدداریم با این جهشی که وجود دارد بتوانیم گامهای خوبی را در توسعه شهری با سرعت بیشتری برداریم.

حمید رضا طا هرنژاد مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با بیان اینکه برپایی این جشنواره با همکاری میان دانشگاه و شهرداری می باشد گفت: استفاده از ایده های خلاقه در طراحی شهری و افزایش مشارکت نخبگان و جوانان در مدیریت شهری از اهداف این جشنواره است.

وی افزود:41 گروه دانشجویی 76 نفره از دانشگاه های مختلف استان مازندران در نخستین جشنواره اسکیس شهری در آمل مشارکت کردند.

 مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل افزود: هر پروژه ای ابتدا از اسکیس آغاز می شود که پروژه ها طراحی می شوند و روی کاغذ می آیند و سپس اجرایی می شوند.

وی اظهار کرد: در این جشنواره ابتدا آثار طراحی شده و سپس داوری انجام شد که در بین آثار طراحی شده 10 طرح برگزیده هیئت داوران 3 طرح را به عنوان منتخبین جشنواره اعلام کردند

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با اشاره به اینکه از این ایده ها در پروژه های آتی شهری بهره گرفته می شود، عنوان کرد: با ایده های حاصل از این جشنواره می توان برای مدیریت شهری برنامه ریزی کرد و در صورت صلاح  دید امکان استفاده از ایده ها در پروژه های شهری میسر می شود.

طا هرنژاد در پایان ازتلاش سرکارخانم ابراهیم زاده نوائی ، دکتر امیر جعفری ، دکتر امیر کلائی ، آزاده محمودی ودیگر عزیران بخصوص روابط عمومی سازمان آقای مجید نیکجو و دیگر همکاران سازمان قدردانی نمود.

در پایان به 3 نفر اول طرح های برگزیده به ترتیب 1- مهسا حبیب زاده وصدیقه فلاح ساروکلائی2-  مجتبی هدایتی  3-آزاده نیک منش الهی و لاله بخشنده تندیس، لوح و هدایایی اهدا شد.