همایش و انتخابات شورای روابط عمومی های شهرستان آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حمید صبری، مولف دایره المعارف روابط عمومی ایران در اولین همایش روابط عمومی های شهرستان آمل که در دانشگاه شمال برگزار شد با بیان این که در همه علوم عصر توانمندسازی داریم که پایه و اساس توانایی در دانایی است، گفت: تحقق روابط عمومی سرآمد نیازمند توانمندسازی است که باید آموزش را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: نیاز است تا در توانمندسازی بتوانیم قابلیت افراد را بالا ببریم که باید ارزش ها را شناخته و سهم هر ارزش را در آن مقوله شناسایی کنیم.

صبری افزود: طراحی استاندارد حرفه ای باید در روابط عمومی ها صورت گیرد و آینده برای روابط عمومی ها است که بدون حضور این واحد امکان پیشرفت وجود ندارد.

عضو انجمن روابط عمومی های جهان اسلام خاطرنشان کرد: روابط عمومی کاری انسانی دارد که باید بررسی کنیم تا توانستیم به اهداف از پیش تعیین شده خود برسیم که باید از داشته های افراد پیشکسوت استفاده های شایسته ای داشته باشیم.

استاد دانشگاه ادامه داد: کار ما با انسان است و بخشی از مدیریت آن ها را برعهده داریم که هر میزانی کار روابط عمومی ها علمی تر شود اثرگذاری بسیاری دارد.

مولف دایره المعارف روابط عمومی ایران اظهارداشت: حرفه ای گرایی در گرو بصیرت حرفه ای است که باید در همه عرصه ها بصیرت خود را تقویت کنیم که خودسازی، تهذیب و اصلاح نفس زمینه سعادت انسان را فراهم می کند.

صبری با بیان این که نظام مهندسی روابط عمومی ایجاد شود، گفت: در حوزه روابط عمومی نیازمند مهندسی هستیم که باید در این عرصه کارهای خوبی صورت گیرد.

عضو انجمن روابط عمومی های جهان اسلام افزود: بومی سازی در روابط عمومی به مفهوم تطبیق با فرهنگ و تثبیت و نهادینه کردن آن است و ضرورت دارد علم روابط عمومی را در کشور بومی سازی کنیم.

وی تصریح کرد: دایره المعارف روابط عمومی ایران را در جلد نخست با 1400 صفحه و و جلد دوم به زبان انگلیسی تالیف کردم که مجموعه ارزنده و خوبی است.

صبری با بیان این که بهره گیری از ظرفیت های موجود برای پیشرفت و بالندگی کشور ضرورت دارد، گفت: ضرورت دارد از همه امکانات و فرصت ها برای پیشرفت و تعالی کشور استفاده کنیم که ایران اسلامی یه کار بیشتر نیاز دارد.

استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: آماده سازی برای حکومت جهانی امام عصر از وظایف روابط عمومی ها است که باید تلاش و اهتمام شایسته ای در این عرصه وجود داشته باشد.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل در این همایش اظهارداشت: ضرورت دارد تعامل میان روابط عمومی دستگاهها به وجود آمده و زمینه همبستگی و هم افزایی فراهم شود، گفت: روابط عمومی دانشی است که سازمانها می کوشند به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند و تلاشی برای تفاهم و شناخت متقابل با عموم است.

معاون استاندار مازندران با بیان این که روابط عمومی آیینه تمام نمای یک سازمان است، خاطرنشان کرد: روابط عمومی جایگاه و اهمیت والایی دارد.

وی با بیان این که امام راحل در سالهای نخست انقلاب فرمودند کاری کردید به مردم بگویید و این تعبیر عالمانه روابط عمومی است، گفت: نیاز است روابط عمومی ها بسیار فعال شده و اتحاد و تعامل لازم فراهم شود.

منفرد با اشاره به این که در شورای هماهنگی روابط عمومی باید اصحاب رسانه هم حضور داشته باشند که هر دو یک هدف را تعقیب می کنند اظهارداشت: دوام و قوام شورای هماهنگی روابط عمومی به خود روابط عمومی ها است که امیدواریم با تشکیل این شورا گام های رو به جلویی برداریم.

در جریان برگزاری انتخابات شورای روابط عمومی شهرستان آمل که 49 نفر از مدیران روابط عمومی های ادارات و نهادهای شهرستان آمل حضور داشتند مهدی غلامی مدیر روابط عمومی سازمان عمران شهرداری آمل، موسی حسن زاده مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور آمل، روزبه نصیری مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی آیت الله آملی ، عباس اقوامی مدیر روابط عمومی بیمارستان امام علی(ع)، حسین ریحانی مدیر روابط عمومی شهرداری آمل، اسماعیل قصابی مدیر روابط عمومی دانشگاه شمال آمل و حسن اسماعیلی معاون اجتماعی و روابط عمومی فرماندهی انتظامی آمل به عنوان اعضای شورای روابط عمومی شهرستان آمل انتخاب شدند.

در این همایش از دو پیشکسوت روابط عمومی شهرستان آمل علیرضا عزیزکمالی و عبداله نوایی و خبرنگاران فعال ستاد خدمات سفر شهرستان آمل به پاس تلاش های ارزنده در ایام تعطیلات نوروزی قدردانی شد.

گفتنی است؛ جا دارد از اهتمام و تلاش های ویژه حامد غفاری مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه آمل در برگزاری اولین همایش روابط عمومی های شهرستان آمل و تشکیل شورای روابط عمومی قدردانی شود.