حضور ۵ ورزشکار مازنی در المپیک قطعی شد / کسب ۲۹۸ مدال رنگارنگ بین المللی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،ابوالقاسم عباسی در جلسه شورای هماهنگی ورزش شهرستان آمل با بیان اینکه مازندران مهد کلیه رشته های ورزشی و ۴۷ هیات ورزشی فعال دارد که باید برای شکوفایی استعدادها تلاش کنیم.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته از نظر مالی سال خوبی نبود اما کمبود اعتبارات نتوانست در مدال آوری ورزشکاران  مشکلی ایجاد کند، تصریح کرد: ورزشکاران مازندرانی توانستند ۲۹۸ مدال رنگارنگ را در عرصه های المپیک، جهانی و آسیایی کسب کنند.

عباسی با بیان اینکه حضور ۵ ورزشکار در مسابقات المپیک قطعی شد، اذعان داشت: امیدواریم بتوانیم این آمار را با وجود ورزشکاران خوب گسترش دهیم.

وی به فعالیت هزار و ۸۶۰  باشگاه ورزشی فعال در سطح استان مازندران اشاره کرد و افزود: با توجه به میانگین سرانه ورزش کشور ۲ متر که توانستیم  سرانه ورزشی را در استان مازندران از ۴۰ سانتی متر به یک متر برسانیم.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه ۲۰ میلیارد اعتبار دولتی برای ورزش استان و ۵۰ میلیارد بخش خصوصی سرمایه گذاری داشته است، افزود: با توجه به اینکه مرمت و بازسازی فضاهای ورزشی مورد توجه است افراد متقاضی می توانند با تعمیر اساسی این فضاها را حداقل اجاره استفاده کنند.

عباسی با بیان اینکه قهرمانان ورزشی در اولویت قرار دارند و در کنار آن برای ایجاد فضاهای ورزشی نیز حمایت هایی صورت می گیرد، تصریح کرد: هیات های ورزشی استان مازندران در جهت رشد و اعتلای ورزش تلاش می کنند که بسیار ارزشمند است.