نامه فعال محيط زيست آملى به عزت الله يوسفيان ملا نماینده مردم آمل در مجلس

جناب دکتر عزت الله یوسفیان ملا

نماینده محترم مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و عضو ناظر در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

با سلام و تقدیم احترام

چندی پیش که در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری مشاهده کردم با صراحت و شجاعت، اعتراض به زمین خواری و تعرض به منابع طبیعی را فریاد زدید آنقدر خوشحال شدم که برخی از دوستانم در وصف شادمانی ام ابراز داشته اند که جو گیر شده ام زیرا شما همان یوسفیانی هستید که مدتی پیش در برابر انتقادم، تاب نیاوردید اما همچنان شادمانم که امروز شما رویکردی ملی به جایگاه نمایندگی در پارلمان را به نمایش می گذارید و حس شیرینی به من می گوید که شما عزم خود را جزم کرده اید تا در دوره ی جدید، پشتیبان طبیعت وطن باشید امیدوارم طی چهار سال آتی مکررا شاهد موضع گیری های شجاعانه شما در صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست ایران باشیم تا نماینده شهرم بدین نحو، عزت ایرانیان گردد.

در این راستا چندی پیش از شما درخواست کردم با جدیت پیگیر تصویب "لایحه هوای پاک" باشید لایحه ای که قریب به دو سال است در پارلمان خاک می خورد هر چند که مصوبه ی اصل 85 قانون اساسی را اخذ کرده تا تصویب آن تسریع گردد. با بزرگواری، به بنده قول دادید پس از تصویب لایحه بودجه سال 95، برای تصویب این لایحه تا پیش از پایان دوره نهم مجلس، تلاش خواهید کرد. من به نمایندگی از خیل عظیم دوستداران محیط زیست ایران، از شما می‌خواهم به قولی که داده اید با اقتدار عمل کنید تا با افتخار در رسانه ها بگویم نماینده ی شهر من تصویب این لایحه را به سرانجام رساند.🌹

✅موضوع مهمتری که چند ماهی است استرس بر جان حافظان منابع طبیعی ایران انداخته، طرح ویرانگری تحت عنوان "حفظ کاربری اراضی کشاورزی" است که با کارگردانی دکتر شریعت نژاد (نماینده تنکابن) در پارلمان، مصوبه اصل 85 قانون اساسی را نیز اخذ کرده اما در عین مخالفت گسترده کارشناسان و راه اندازی کمپین ملی مخالفت با این طرح، نامبرده از 90 نماینده مجلس امضا اخذ کرده تا این طرح ویرانگر را به سرانجام برساند!

در قالب این طرح ابتدا مقرر بود تمامی متجاوزین به منابع طبیعی که تا پیش از سال 85 اراضی ملی را به صورت غیر قانونی تصرف کردند مالک زمین ها شوند و بدین نحو برای تخلفشان پاداش بگیرند! اما فریاد اعتراض ما کمی ایشان و همفکرانشان را مجبور به عقب نشینی کرد و سال 85 را به سال 74 اصلاح نمودند!! ولی نفس مساله همچنان پابرجاست!!

بدوا در قالب یکی از بندهای این طرح قصد داشتند مالکیت 83 درصد خاک ایران (منابع طبیعی) را از سازمان جنگلها بگیرند و به سازمان امور اراضی واگذار کنند تا بدین نحو خاک وطن راحت به ثمن بخس بخشیده شود!! چنانچه فرصتی مهیا شود حضوری برایتان شرح خواهم داد که این اندیشه ی ناصواب از کجا نشات گرفته است.

✅جناب دکتر یوسفیان

امروز که با شما سخن می گویم برای فریاد اعتراض، این آمادگی را داریم که حتی در بهارستان تجمع کنیم تا آبروی ناقابل خود را تقدیم خاک وطن کنیم؛ نگارش نامه ای خطاب به دکتر عارف را نیز در نظر گرفتیم تا با جمع آوری امضا، وارد کارزار مبارزه با زمین خواران شویم.

از شما می خواهم تا ما را در این کارزار تنها نگذارید. این روزها باور ویژه ای به همت والایتان در دفاع از طبیعت ایران یافته ایم؛ سربلندمان کنید.

رضا شیخ پور