اجرای پایلوت کشوری طرح بسیج همگام با کشاورز در آمل

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، ربیع فلاح، استاندار مازندران در جلسه هماهنگی اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز که در آمل برگزار شد اظهارداشت: استان مازندران پایلوت اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز و آمل نیز پایلوت اجرای این طرح در استان شد.

وی افزود: این طرح در 100 روستای شهرستان آمل صورت می گیرد که در ارتباط با عملیات آماده سازی زمین تا کاشت، داشت و برداشت و عملیات بعد از آن است.

استاندار مازندران افزود: فرماندار به عنوان هماهنگ کننده در شهرستان است و ما نیز در سطح استان در فرآیند کلی طرح هستیم.

فلاح ادامه داد: طرح بسیج همگام با کشاورز در سال آینده در بخش قابل توجهی از شهرهای استان صورت می گیرد.

وی افزود: طرح خوبی است که باید در راستای عملیاتی سازی آن گام های خوبی برداشته شود.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس در این جلسه با بیان این که یکی از مشکلات کشور ما تصویب شدن قوانین و اجرایی نشدن آن است، گفت: قانون ارتقای سلامت اداری و قانون مبارزه با قاچاق هنوز اجرایی نشده است.

یوسفیان ملا افزود: مازندران در راستای توسعه کشاورزی پا پیش گذاشته و هم کار ارزشی است که بسیج وارد شد و هم اقتصاد مقاومتی در عمل به فرامین رهبری است.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: 16 استان کشور تولید برنج دارند و 37 هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت می رود که عدد بالایی است.

وی بیان داشت: این حرکت می تواند موفقیت های بسیاری داشته باشد و کسی مدعی خدمت به مردم است باید طرح بسیج همگام با کشاورز را پیگیری کند.

وی افزود: یکی از پایه های تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از کشاورزی است که باید در این عرصه تلاش شود.