برگزاری مراسم میلاد امام علی(ع) در موسسه آموزش عالی سبز آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،حجت الاسلام مهدی تقی زاده، استاد حوزه و دانشگاه  در مراسم بزرگداشت میلاد امام علی(ع) و روز پدر که در موسسه آموزش عالی سبز آمل برگزار شد با بیان این که عالم و آدم در حضور به محضر امام علی(ع) معطوف است، گفت: این امام همام آمد تا منجی جهان بشریت باشد.

امام جمعه دابو و دشت سر خاطرنشان کرد: امام علی(ع) اسوه و آموزگار تقوا، عبودیت و بندگی محض است که می توانیم با بهره گیری از این امام همام در مسیر خوبی ها قدم برداریم.

حجت الاسلام تقی زاده افزود: ضرورت دارد ابعاد شخصیتی نخستین مولای متقیان را مورد مطالعه قرار دهیم که علم، حلم، شجاعت، درایت و روابط با دشمن این امام همام آموزنده است.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: نمی توانیم این شخصیت گرانقدر را محصور در زمان و مکان خاصی کنیم که امام علی(ع) می تواند الگوی ارزشمندی برای همه ما باشد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات جامعه کنونی اسلامی این است که از مسیر ولایت امام علی(ع) خارج شدیم و تفکر مقابله با اسلامی گری در میان بعضی از مسلمان نماها به سبب عدم معرفت به ابعاد شخصیتی این امام همام است.

استادحوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: بهره گیری از وحدت و اعتقاد به امامت و ولایت تنها راه برون رفت و مقابله با افراطی گری است که ضرورت دارد در این راستا کوشا باشیم.

امام جمعه دابو و دشت سر افزود: نیاز است قدردان نعمت ارزشمند امام علی(ع) باشیم و در سایه ولایت بتوانیم فتنه شوم داعش را از سراسر عالم کوتاه کنیم.

حجت الاسلام تقی زاده با بیان این که بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) زمینه ساز سعادت و تعالی انسان می شود، گفت: ضرورت دارد راه و روش گرانقدر این بزرگواران را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: جامعه امروز نیازمند بهره گیری از تعالیم والای دینی و روش زندگانی اهل بیت معصومین(ع) است تا بتوانیم زندگی خود را در مسیر سعادت و رستگاری قرار دهیم.

استاد حوزه علمیه مازندران افزود: انسانی که خود را در محضر اهل بیت معصومین(ع) قرار دهد به مراتب والایی دست پیدا کرده و در مسیر تحقق رضایت حضرت حق گام برمی دارد