مشاوران املاک امین و مشاور مورد اعتماد مردم هستند +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش مشاوران املا ک و مستغلات شهرستان آمل در راستای بررسی قانون جدید مالیات ,ارزش افزوده,نرخنامه و مباحث صنفی و آموزش حقوقی با حضور کارشناسان اداره مالیاتی آمل ، رئیس اتاق اصناف ، فرمانده بسیج اصناف ، هیئت مدیره واعضای مشاوران املاک آمل درمجتمع فرهنگی وهنری ولی عصر ارشاد آمل برگزارشد .

غلامرضا حمیدی رئیس اتحادیه مشاوران املاک ومستغلات وریاست اتاق اصناف شهرستان آمل گفت : با توجه به اينكه مشاوران املاك از جمله افرادي هستند كه قالب مردم براي خريد و فروش ارتباطي نزديك با آنها دارند، مي‌توان بيان داشت كه مشاوران املاك مديران جامعه در بخش اقتصاد خانواده‌ها هستند.

وی افزود : ماموریت شما به عنوان یک مشاور املاک  فقط فروش واجاره یک ملک نیست مشاران حرفه ای املاک این را اصل کار خود انتخاب کرده اند که هدف وماموریت من کمک به خانواده ها برای به دست اوردن یک محیط عالی برای زندگی کردن است.

رئیس اتحادیه املاک آمل بیان داشت : هرگاه شما بتوانید درذهن مشتریان به عنوان یک مشاوراملاک که می خواهد به انها کمک کند بدانند می توانید فروش حرفه ای داشته باشید.

حمیدی یادآورشد : اگر می خواهید در فروش املاک  وبازاریابی املاک موفق شوید باید صادقانه باور داشته باشید  که کاری که برای مشتریان انجام می دهید به انها کمک می کند، شما باید ایمان داشته باشید که کاری که انجام می دهید مهم است و ارزشمند است.

وی ادامه داد :این همان راهی است که شما را از دیگر مشاوران املاک متمایزمی کند.هدف شما نباید فروش باشد بلکه خود را مشاوره مشتری بدانید تا بهترین انتخاب را داشته باشد.وان وقت می توانید یک مشاوراملاک حرفه ای شوید.

وی با قدردانی از تلاشهای بی وقفه  هیئت مدیره اقایان سید نعمت حسینی، سهراب زابلی ,حسین عبادی, منصور طوسی  ، سعید یقینی بازرس اتحادیه وهم چنین بازرس اتحادیه آقای سعید یقینی و آقایان حبیب زاده و قاسمی پرسنل زحمتکش اتحادیه در جهت کمک بمردم درراستای طرح تکریم ارباب رجوع گفت : باید حواسمان جمع باشد که رزق وروزی حلال سر سفره مان باشد وبا این تفکر باید به خودمان افتخار کنیم .

رئیس اتحادیه مشاوران املاک آمل با اشاره به اینکه قهر صنفی درشرایط حاضر معنائی ندارد بیان داشت : براساس شرافت وکرامت درآمد برایمان تعریف کردند وبا این تحریم ظالمانه شرایط زندگی برای همه بسیار سخت است وباید تحمل داشته باشیم وچرخ صنعت ساختمان ومسکن دردست شما عزیزان رقم می خورد .

حمیدی با اشاره به اعتراض مشاوران املاک به نحوه تعامل اداره مالیات با آنها گفت: همه ما خود را موظف به پرداخت مالیات می دانیم اما آنچه اعتراض برخی را موجب شده بی عدالتی مالیاتی است که گاهی بدون درک میزان درآمدها مالیات سنگینی برای افراد وضع می شود.

وی اظهارداشت: فرهنگ مالیاتی در کشور وجود ندارد و در شرایطی که فروش منابع خام نفتی مدیریت نمی شود نباید فشار اقتصادی را اصناف تحمل کنند و مالیات باید بر اساس درآمد واقعی گرفته شود نه آنکه مکان و مرغوبیت املاک را ملاکی برای دریافت مالیات قلمداد کنند و نارضایتی ایجاد شود.

حسین عبادی عضو هیئت مدیره و مشاور حقوقی اتحادیه مشاوران املاک آمل با بیان اینکه ما مشاور ,امین ومعتمد شهروندان هستیم با اشاره به اینکه یکی از عوامل موثر بر تولید و ایجاد نزاع و درگیری در کشور مربوط به دعواهای مرتبط با مشاغل صنفی میباشد که از جمله مهمترین مشاغل صنفی ,صنف مشاوران املاک بوده که بنا بر وظایف حرفه ای ,ذاتی و قانونی خود مبادرت به تنظیم قراردادها مینمایند. که در صورت  هرگونه عدم آگاهی و ضعف اطلاعات حقوقی و صنفی میتواند منجر به اختلاف و نزاع گردد. لذا آموزش مباحث حقوقی وصنفی باید درسرلوحه کاریمان قرارگیرد گفت : براساس تفاهم نامه با مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید مدنی آمل که در مرداد93 صورت گرفته 5 دوره کلاس آموزشی حقوقی و مشتری مداری تاکنون برای متقاضیان پروانه کسب و واحدهایی که تمدید ,واگذاری و جابجایی پروانه کسب داشتند برگزار گردیده است که در سال جدید نیز کلاسهای مربوطه ادامه خواهد یافت.

وی هدف از برگزاری کلاس آموزشی مشاوران املاک را افزایش سطح علمی, ارتقاء اخلاق حرفه ای ,توسعه آموزش و تبادل اطلاعات, افزایش بهره وری و کارایی,کاهش اختلافات , درگیریها ودعواهای حقوقی دانست.

مسئول شورای حل اختلاف شعبه 11 (مشاورین املاک) آمل با بیان اینکه حدود 45 درصد پروندهای دادگاهها یا شورای حل اختلاف مربوط به دعاوی مرتبط با املاک و مستغلات ازجمله فسخ اجاره نامه ,فسخ مبایعه نامه,فسخ قراردادمشارکت درساخت ,مطالبه اجور, الزام به تحویل مبیع, الزام به تنظیم سند و... میباشد که بخشی از دعواهای یادشده مربوط به عملکرد و اطلاعات حقوقی همکاران بوده که امید است با برگزاری این کلاس‌های آموزشی مشاورین املاک در کار خود مهارت و تخصص لازم را کسب نمایند.

عبادی در ادامه آموزش را نیاز اصلی جامعه عنوان کرد و گفت : با بالا بردن سطح علمی و حقوقی اصناف بسیاری از مشکلات و ناتوانی ها در این حوزه بر طرف میشود.

عضو هیئت مدیره و مشاور حقوقی اتحادیه یادآور شده که کلیه افراد اعم از اعضای تحت پوشش اتحادیه و فاقدین مجوز میتوانند در این کلاس که جنبه آموزش همگانی نیز دارد شرکت نمایندو در صورت تمایل میتوانند با مراجعه به اتحادیه و با ثبت نام و تکمیل فرمهای مربوطه اقدام نمایند. 

سهراب زابلی نائب رئیس دوم اتحادیه مشاوران املاک آمل با اشاره به نامه اعضای اتحادیه درخصوص تصویب نرخ نامه جدید مطالبی راعنوان داشتند ودربخشی از نامه که به امضای اعضاء رسیده است آمده کسادی بازار مسکن کشور وارد چهارمین سال رکود شده است وازطرفی بار حداقلی امتیازات حقوق مکتسبه براساس قانون نظام صنفی از وظایف اتحادیه برابر ماده 37 واز شرایط برقراری مصوبات کمیسیون نظارت ماده 47 ق.ن.ص با آئین نامه وبخشنامه وزارتی حذف گردیدمی طلبد براساس شرایط جغرافیائی ، اقتصادی واقلیمی هر شهرستان حق خدمات سالانه باید رصد گردد

دربخش دیگری ازنامه آمده است باورود افراد بازنشسته وکارمند عملا بخش بزرگی از نیروهای خاک خورده واستخوان خرد کرده صنف که درمکان استیجاری ازواحد صنفی ، مسکن وهزینه زندگی کمر آنها راخم نموده کم کم به خیل بیکارها افزوده می شوند نه تنها زندگی نمی کنند بلکه فشارهای اقتصادی ، روحی روانی حتی زنده هم نمی مانند .

سرگرد محسن کاردل فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان آمل گفت : همه موظف هستیم تا قانون را اجرائی کنیم وبرای حل مشکلات باید به دنبال راهکار باشیم .

وی با بیان اینکه پایگاه مقاومت بسیج باقر العلوم(ع) اتحادیه مشاوران املاک چهاردهمین پایگاه صنفی می باشد بیان داشت : دراین پایگاه 93 نفر عضو هستند که ازاین تعداد 39 نفر عادی و53 نفر فعال و 1 نفر کادر هستند .

فرمانده حوزه بسیج اصناف شهرستان آمل با اشاره به اینکه دراتحادیه مشاوران املاک آمل اکثر اعضاء  افراد تحصیل کرده هستند ادامه داد : امید است که درآینده شاهد باشیم که اتاق فکر دراین اتحادیه تشکیل شود تا به بررسی مشکلات وارائه راه حل اقدام کند .

کاردل با قدردانی از فرماندهی واعضای پایگاه مقاومت بسیج اتحادیه مشاوران املاک آمل که همکاری تنگاتنگی با تمام نهادها دارند خاطرنشان کرد : کلاس آموزش فقه بازار برای همه افراد الزامی می باشد وکسانی که قصد گرفتن پروانه ویاتمدید را دارند حتما باید دراین کلاسها حضور داشته باشند .

درادامه همایش آقایان چلیج وعباس تبار به عنوان کارشناسان امورمالیاتی درخصوص قانون جدید مالیاتی و ارزش افزوده توضیحاتی را دادند وبه سئوالات مطرح شده توسط اعضای اتحادیه پاسخ های لازم داده شد.