برگزاری مسابقات علمی عملی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش مازندران +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در حاشیه بازدید از آزمون مرحله کشوری شاخه فنی حرفه ای کار و دانش  مازندران که در دبیرستان عصمیته آمل برگزار شد گفت: در این آزمون 154 نفر از دانش آموزان مازندران به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

وی افزود: در مرحله تئوری از این تعداد 54 نفر پسر و 60 نفر دختر هستند و دانش آموزانی که در این مرحله پذیرفته می شوند در اردیبهشت امسال در کردستان مرحله عملی را آزمون خواهند داد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: در شاخه کار و دانش 115 شرکت کننده داریم که از این تعداد 65 نفر پسر و 50 نفر دختر که در این گروه منتخبین در مرداد ماه در مرحله عملی در مشهد مقدس به رقابت خواهند پرداخت.

نظری خاطرنشان کرد:  تعداد رشته ای که در این آزمون شرکت کردند در رشته فنی و حرفه ای 32 رشته و در شاخه کارودانش 32 رشته است و استان مازندران در سال گذشته رتبه چهارم و پنجم را در مسابقات علمی و علمی کاربردی کشور را بدست آورد.

وی تاکید کرد: امسال باتوجه به تمهیداتی که بعمل آمد امیدواریم نسبت به سال گذشته دانش آموزان مازندرانی خوش بدرخشند.

وی هدف از برگزاری چنین آزمونی را ایجاد خلاقیت و ابتکار و نوآوری در بین دانش آموزان عنوان نمود و گفت:  مردم ایران عزیز اسلامی متوجه باشند دانش آموزانی که در هنرستانها هستند از مهارت های خوبی برخوردار هستند و قطعا در آینده شغلی می توانند تصمیم گیری کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خاطر نشان کرد: 16 هزار و 139 نفر هنرجو در پایه سوم، در مرحله شهرستانی شرکت کردند که از این تعداد هزار و 445 نفر به مرحله استانی راه یافتند.