آمادگی 26 مسجد آمل برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف

 

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل، در گفت و گو با پایگاه خبری کمال نیوز با گرامی داشت فرارسیدن ماه مبارک رجب و مراسم معنوی اعتکاف اظهارداشت: ماه رجب از جمله ماه های گرانقدری است که فضیلت های بسیاری در آن است و اعمال ارزشمندی برای این ماه قرار دارد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که رجب از جمله ماه هایی است که که انجام اعمال و کارهای نیکو و صالح از ثواب والایی برخوردار است، افزود: ماه رجب مقدمه ای به منظور آمادگی لازم برای درک درست و شایسته ماه مبارک رمضان است.

وی خاطرنشان کرد: ماه رجب فرصت ارزنده ای برای راز و نیاز و عبادت به محضر خداوند متعال است که انسان می تواند از این فرصت ارزشمند در مسیر تعالی و تکامل خود بهره گیری کند.

حجت الاسلام رمضانی با بیان این که انسان با بهره گیری از فرصت ها در این ماه نورانی می تواند برای خودسازی قدم بردارد، گفت: در این ماه نورانی مراسم معنوی و ارزنده اعتکاف را داریم که انسان می تواند با استفاده درست درست از این سه روز به تعالی معنوی و تهذیب نفس دست پیدا کرده و با حفظ این حالات نورانی به مقامات والایی دست پیدا کند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل تصریح کرد: مراسم معنوی اعتکاف فرصت شایسته ای برای نیایش به درگاه حضرت حق و توبه به درگاه پروردگار متعال است که همه نعمت های خود را در اختیار ما قرار داد که می توانیم از این فرصت در مسیر رضایت آفریدگار متعال قدم برداریم.

استاد حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: حضور در مراسم معنوی اعتکاف فرصتی برای خلوت و راز و نیاز به معبود و شناختن خویشتن است تا در ادامه زندگی بهره گیری از تعالیم والای دینی را در دستور کار خود قرار داده و سعادت و رستگاری را برای خود به ارمغان آوریم.

وی با اشاره به این که برگزاری باشکوه مراسم معنوی اعتکاف نقش بسزایی در ترویج اندیشه های والای دینی دارد، گفت: دشمنان از طریق تهاجم فرهنگی به دنبال تضعیف دین محوری در جامعه هستند که برنامه های ارزشمندی مانند اعتکاف می تواند در راستای گسترش اعتقادات دینی جوانان اثرگذار باشد.

حجت الاسلام رمضانی از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف در مساجد شهرستان آمل خبرداد و تصریح کرد: امسال این مراسم معنوی در 26 مسجد شهری و روستایی برگزار می شود که 15 مسجد روستایی و 11 مسجد شهری است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل خاطرنشان کرد: آمادگی لازم 10 مسجد ویژه برادران، 12 مسجد ویژه خواهران و 4 مسجد ویژه خواهران و برادران برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی اعتکاف وجود دارد.

وی با اشاره به این که سال گذشته مراسم اعتکاف در 25 مسجد شهرستان آمل برگزار شده است، گفت: آمار کل شرکت کنندگان در سال قبل 2246 نفر بود که از این تعداد 1479 نفر خواهر و 767 نفر برادر بودند.

حجت الاسلام رمضانی بر برگزاری باشکوه مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان آمل تاکید کرد و بیان داشت: تمام تلاش ما صورت می گیرد تا بتوانیم این مراسم ارزشمند را به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است برگزار کنیم.