مسئولین به حل مشکلات کارگران توجه ویژه کنند / تبیین نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، مسلم مکاری رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی آمل در یادداشتی به تبیین نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت که متن کامل آن بدین شرح است:

تلاش جامعه کارگری باید به دست عملی شدن فرامین رهبر معظم انقلاب برود گفت توانمندسازی کارگر ایرانی راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی است.

همان طور که رهبر انقلاب بر عملی شدن مقاومتی تاکید کردند تمامی مسولان کشور به ویژه جاجعه کار و تولید باید توجه ویژ ه ای به موضوع اقتصاد مقاومتی که با عملی شدن حمایت از تولید ملی محقق می شود.

 برای حل این محضل باید تمام سعی وتلاش جامعه کار و تولید به ویژه کارگران ما به سمت وسویی برود که فرامین رهبر انقلاب نسبت به اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی محقق شود.

در خصوص اقتصاد مقاومتی سه عنصر است برنامه جامع، عزم و نیروی انسانی ومدیریت هوشمند و کار امد باعث دستیابی به اهداف می شود.

دولت باید به آن مقوله نگاه درون زا داشته باشد و کارافرینی را به گونه ای طراحی کند که اقتصاد مقاومتی در حوزه کار و کارگر نیز محقق شود.

در این راستا این مجاهدین فی سبیل الله با حضور پر رنگ خود در تمامی صحنه های نظام و انقلاب عزیزمان در طول سنوات متوالی اخیر به اثبات رسانده اند که در جهت پیشرفت و بالندگی مهین اسلامی براساس منویات رهبری معظم انقلاب با جهاد و پایمردی در دو جبهه تولید و حفظ ارمان های نظام از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد شد.

  بنابراین کارگران برای تحقق اقتصاد مقاومتی پیشقدم باشند زیرا کارگران عامل رشد و پیشرفت کشور هستند در اقتصاد مقاومتی باید به نیروی داخلی و کارگران دقت شود زیرا نقش کارگران در مقابله با تحریم ها نقش کلیدی است.

 در اقتصاد مقاومتی آنچه بیش از همه اهمیت دارد بحث شرکای اجتماعی است که هر کدام یک از اضلاح مثلث هستند که شامل کارگر، کارفرما و دولت خواهند بود اگر هریک از اینها بخواهند به تنهایی قدمی در راستا ی تحقق اقتصاد مقاومتی بردارند واضح است که اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد از فرمایشات حضرت امام (ره) حق تعالی مبدا کارگری است و همه عالم و موجودات کارگر هستند.

امروز کارگران در کارخانه ها و مراکز تولید سنگر با نان عرصه اقتصادی هستد و همین امرسبب رشد و پیشرفت جامعه شده است از اینجا از همه مسئولین تقاضا داریم به دردها و مشکلات کارگران توجه ویژه نشان دهند زیرا مدت هاست که در مناسبات اقتصادی کشور منافع کارگر نادیده گرفته شده است.

بحثی دیگر رکودی صعنت ساختمان است که امروز ۴۵ درصد کارگران بی کارند که انشالا دولت محترم دراین مورد هم گامهای اتخاذ نماید.