ضرورت تعریض جاده خطرآفرین چمستان و امید به نگاه ویژه مسئولان

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، جاده چمستان جزو یکی از جاده های پرتردد بین شهری محسوب می شود که بخش چمستان شامل 95 روستا است.

این جاده حدود 35 کیلومتری چمستان به آمل در استان مازندران به دلیل نداشن شانه خاکی و علائم مناسبت به جاده مرگ معروف شده که هر ماه جان شماری از هموطنانمان را می گیرد.

به گفته یکی از اهالی، براستی چه چیزی می تواند مرهم دل داغدیده مادری باشد که جوان ورزشکار و نان آور خانه اش را در محور پرتردد و مرگ آور چمستان – آمل از دست داده است. 

وی می گوید: جاده چمستان به آمل در 34 سال گذشته به همین صورت بوده و مسئولان هربار وعده مرمت می دهند ولی همچنان به این وعده عمل نمی شود و بخش چمستان غریب واقع شده است که هر ماه شاهد چند فقره تصادف منجر به فوت در این مسیر هستیم و آمار تلفات این جاده دیگر بسیار نگران کننده است.

یکی دیگر از حاشیه نشینان جاده چمستان به آمل نیز با تاکید بر اینکه مسئولان نیم نگاهی به این مسیر گردشگری نیز داشته باشند، عنوان کرد: تردد در این مسیر زیاد بوده ولی جاده پاسخگوی حجم تردد نیست.

همچنین در هر یک از آرامگاههای روستاهای حاشیه جاده چمستان به آمل، جوانان رعنا قامتی در دل خاک خفته اند که عامل مرگ بعضی از آنان، تصادف در مسیر جاده چمستان به آمل عنوان می شود.

در ادامه به چند نقطه ای که عریض نیست و تصادفات زیادی انجام می شود اشاره می گردد..

ابتدا اولویت مکان از خروجی شهر آمل تا ابتدای روستای آغوزبن 3 کیلومتر می باشد که شرکت کاله به دلیل ورود و خروج زیاد ماشین های سنگین، کارکنان این شرکت در ساعات روز با توجه به اینکه این شرکت برای عبور از عرض خیابان پل عابر پیاده هم نصب کرده است ولی همچنان مقررات رعایت نمی شود، بیمارستان امام علی هم به دلیل عریض نبودن خیابان و نداشتن دور برگردان همین مشکلات وجود دارد.

 در انتهای این 3 کیلومتر پمپ بنزین و ابتدای عریض شدن خیابان که وجود نداشتن هیچ روشنایی و قرار گرفتن جدول بتونی در وسط خیابان و نبود دید کافی تصادفات مرگ باری صورت می گیرد!

مکان دیگر در بین جاده روستای بنفشه ده می باشد که به دلیل وجود پل و غیر قابل دید بودن بعد آن و مکان دیگر ابتدای روستای شیرکلا به دلیل نبود دید کافی و سبقت های غیر مجاز تصادفات صورت می گیرد.

حال سوال ما از مسئولین این است تعریض جاده چمستان برای مردم این منطقه به یک آرزو تبدیل شده است؟؟؟

گزارش: میلاد رمضانی