در نخستین هفته سال 95 نیروهای آتش نشانی آمل چه کردند؟

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، مدیر عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در گفتگویی  اظهار داشت در هفته آغازین سال 95 در پی تماس های شهروندان با سامانه 125 نیروهای عملیاتی در دو بخش امداد و اطفاء در 39 مورد به محل های اطلاع داده شده اعزام شدند.

وی در ادامه اظهار داشت این عملیاتهای اطفائی و امدادی شامل حریق منزل مسکونی ، حریق خودرو ، امداد آسانسور ، امداد در تصادفات و غیره بوده است.

همچنین نعمتی از شهروندان خواست در زمان خروج از منزل در ایام تعطیلات به نکات ایمنی توجه داشته باشند و به ذکر چند مورد در پایان گفتگوی خود با واحد روابط عمومی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری آمل پرداخت.

1.قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و درصورت امکان جریان برق آن را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع نمایید.

2.وسایل گرما زا را خاموش کرده و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از کنتور و یا سیلندر گاز کاملاً ببندید.

3.از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منزل خود در زمان ترک منزل کاملاً مطمئن شده یا در صورت امکان شیر کنتور آب را قبل از ترک محل ببندید.

4.قبل از ترک منزل از بسته بودن در‌ و پنجره های خانه اطمینان کامل حاصل کرده و کلید خانه را به سرایدار و یا شخص قابل اطمینان خود بسپارید تا در هنگام وقوع حادثه احتمالی بتوان از آن استفاده کرد.

5.از قراردادن هرگونه وسیله اضافی و یا اثاثیه منزل در بالکن منزل خودداری کنید چرا در اثر وزش باد احتمال سقوط اجسام برروی رهگذران وجود دارد و یا در اثر افتادن مواد آتش زنه امکان آتش سوزی میسر می باشد.

6.از نگهداری ظروف مواد قابل اشتعال و یا کپسول گاز اضافی در محیط خانه جداً‌ خودداری نموده و اینگونه وسایل را در خارج از محیط منزل به مکانی مناسب انتقال دهید