رونمایی از مدرن ترین سایبان شهری ایستگاه اتوبوس برای اولین بار در کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حسن مهدوی فر مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری آمل گفت: طراحی و ساخت سایبان با نمای چوبی و نورپردازی سنتی و اسکلت فلزی به صورت نمادین در کنار سازمان اتوبوسرانی آمل رونمایی شد.

وی افزود: این سایبان دارای ویژگی های منحصر به فردی است، از جمله اینکه سقف آن با شمسه های چوبی طراحی شده است که در روز نور آفتاب از آن عبور کرده و در شب نیز با نور چراغ های اس ام دی که در اطراف آن تعبیه شده زیبایی خاصی را به وجود می آورد.

وی ادامه داد: رنگ های به کار رفته شده در این شمسه با این فلسفه طراحی شده که رنگ قرمز وسط نشانه خورشید، رنگ زرد اطراف آن سمبلی از تابش آفتاب و همچنین رنگ آبی کنار آن نشان دهنده آسمان است.   

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری آمل  یادآورشد: در طراحی این سایبان، در پشت ایستگاه ورودی تعبیه شده که مسافران از داخل پیاده رو می توانند وارد ایستگاه شوند بدون آنکه به طرف خیابان بروند و خطری آنها را تهدید کند که برای ورود افراد سالمند، ناتوان و کودکان بسیارحائز اهمیت است.

مهدوی فر خاطرنشان کرد: در طراحی پشت ایستگاه سعی بر آن شد تا حجم بصری کمتری به کار گرفته شود تا در زمان نصب در معابر شهری، جلوی دید مغازه ها گرفته نشود و حتی پلکسی طراحی شده در آن قسمت با رنگ شفاف می باشد.

وی عنوان داشت:  در این پلکسی آرم سازمان حک شده که در شب با تابش نوری از بالا جلوه خاصی پیدا می کند و زیر صندلی مسافر چراغ های ضد ضربه و ضد آبی طراحی شده است که نور قرمزی را به سمت بالا می تاباند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری آمل تصریح کرد: در دو طرف سایبان، فضایی برای تبلیغ تعبیه شده است که با پلکسی ضد ضربه از داخل توسط لامپ های اس ام دی نورپردازی می شود و فضای بسیار مناسبی برای شعارهای فرهنگی و تبلیغات شرکت های تجاری فراهم آورده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری آمل  گفت: در بخش دیگر المان مستطیل شکلی تعبیه شده، که در آن راهنمای مسیر (خطوط) برای راهنمایی مسافرین قرار دارد که نشان می دهد در چه مسیری قرار دارند و بسمت چه مقصدی حرکت می کنند و در طرف دیگر باکس هایی قرار دارد که به صورت طبقه بندی شده شامل، صندوق انتقادات و پیشنهادات ، شارژر همه کاره برای موبایل مسافران، کتابخانه ایی برای قرار دادن کتاب ها و مجلات و در پایین طبقات فضایی برای قرار دادن کپسول آتش نشانی تهیه شده تا در زمان اضطراری از آن استفاده گردد.