شان مردم مازندران و دولت فاخر آقای روحانی قطعا بالاتر از مدیریت فعلی استان است/ مدیریتی که تنها وعده می دهد و حرف می زند

 

کمال نیوز: علی اصغر یوسف نژاد،نماینده دوره های پنجم و هشتم مجلس شورای اسلامی و منتخب دوره دهم در جمع برخی اعضای دفاتر انتخاباتی به ایراد سخنانی با موضوعات مبتلابه استان و شهرستان های ساری و میاندورود پرداخت.

یوسف نژاد با بیان اینکه نماینده مردم شدن شان و افتخار بالایی است گفت: در نظام جمهوری اسلامی شان مردم بسیار بالاست و آنها تصمیم گیرندگان اصلی درباره سرنوشت خود هستند و انتخاب شدن در چنین مجموعه ای خود بالاترین افتخار است.

وی با قدردانی مجدد از حضور پرشور مردم ایران، مازندران و بالاخص ساری و میاندورود در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار داشت: نسبت به این مسئولیتی که بر دوش دارم دغدغه فراوانی با من است و از این جهت از خداوند بزرگ مدد می طلبم تا این وظیفه خطیر را که به واسطه اعتماد ولی نعمتانمان بر دوشم گذاشته شده به درستی به انجام برسانم.

 

توسعه بدون افزایش مشارکت عمومی و جلب اعتماد مردم ممکن نیست

منتخب مردم ساری و میاندرود در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی تجربه نمایندگی ادوار مجلس را مایه افزایش آگاهی و به مثابه چراغ روشن راه دانست و تاکید کرد: حضور در کنار چهره های شایسته و شناخته شده نظام در مجلس و دولت و سال ها کار اجرایی در مناصب مختلف به من آموخته است که توسعه بدون افزایش مشارکت عمومی و جلب اعتماد مردم ممکن نیست. به همین خاطر موکد می کنم که نمایندگی مردم بالاترین و مهمترین جایگاه برای بنده است.

یوسف نژاد افزود: خوشبختانه حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی فرصتی مغتنم برای بازدید از نقاط مختلف شهرستان های ساری و میاندرود و لمس مشکلات، فرصت ها و نیازهای مردم مناطق مختلف بود. کمبودهایی نظیر راه ارتباطی، آب شرب سالم روستایی، شبکه گاز به برخی از مناطق، سرمایه در گردش بخش کشاورزی و توجه ویژه به این بخش اشتغالزا را کاملا مشاهده کردم و برای حل آنها لحظه ای از رایزنی و تلاش دست نخواهم کشید.

 

روحیه و تفکر اصلاح طلبی دارم و اعتدال را به عنوان سنگ بنای اصلاحات می شناسم

یوسف نژاد با اشاره به گرایش سیاسی و اجتماعی خود در عرصه سیاسی کشور سوابق خود را آینه روشنی برای شناختش دانست و اظهار داشت: رفتارهای من نشان داده است که روحیه و تفکر اصلاح طلبی دارم و اعتدال را به عنوان سنگ بنای اصلاحات می شناسم و در این مسیر با دولت فعلی احساس نزدیکی بسیاری می کنم، چندانکه با همین تفکر به عنوان معاون وزیر اقتصاد برگزیده شدم. این همراهی با دولت البته شان نمایندگی مردم را تخفیف نمی دهد، بلکه پاسخ مثبت به رای مردمی است که به همین شعارها رایی قاطع دادند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حامی و مدافع اصول غالب دولت تدبیر و امید بودن به معنای وکیل الدوله بودن نیست، بلکه نشانه شناخت درست دو قوه مهم کشور برای پیشرفت و آبادانی در شرایط امروز است که خوشبختانه سایه تحریم ها برداشته شده و باید برای تحولی عظیم در حوزه اقتصاد داخلی همدل و همراه بود.

یوسف نژاد با دفاع از عملکرد دولت دکتر روحانی گفت: مردم به امید تغییر و افزایش کیفیت اداره کشور به گفتمان «اعتدال» رای دادند و خوشبختانه دولت نیز عملکرد قابل دفاعی داشته و فضای وفاق و همدلی ایجاد شده منجر به کاهش تنش ها و افزایش مشارکت فعال مردم در عرصه های مختلف شده است، که نمونه بارز آن را می توان در حضور حماسی مردم در انتخابات هفتم اسفندماه دید.

منتخب مردم ساری و میاندرود در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه به برخی از موفقیت های دولت در عرصه مختلف اشاره کرد و افزود: در عرصه داخلی بهبود وضعیت اقتصادی و جلوگیری از افزایش تنش اقتصادی کاملا واضح است و در عرصه بین المللی نیز به لطف حمایت و هدایت مقام معظم رهبری و تلاش های تیم حرفه ای و خستگی ناپذیر مذاکره کننده توفیقات فراوانی به دست آمد که به بهبود وضع معیشت مردم کمک شایان توجهی خواهد کرد.

 

دولت مرکزی فضایی را در مازندران فراهم کرد که افرادی که قواره آنها نبود

یوسف نژاد سپس با تمرکز بر استان مازندران و شهرستان های ساری و میاندرود، ضمن تاکید بر شناخت درست ظرفیت ها و نیاز به تلاش همه جانبه برای جبران عقب ماندگی ها ، وضعیت فعلی استان را مطلوب دوستداران گفتمان دولت ندانست و تصریح کرد: مازندران علی رغم ظرفیت های فراوان از حیث منابع مادی، طبیعی و نیروی انسانی و فنی و کسب جایگاه نخست در بسیاری از آزمون های علمی هنوز هم نتوانسته است شعارهای دولت و توقع مردم از دولت یازدهم را برآورده کند.

وی ادامه داد: آنچنان که انتظار می رفت عمل نشده و متاسفانه دولت مرکزی فضایی را در مازندران فراهم کرد که افرادی که قواره آنها نبود لباس این دولت را بر تن کنند و ردای مدیریت مازندران را بپوشند.

 

برخی مدیریت ها در مازندران دون شان فاخر دولت آقای روحانی است

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی مدیریت ها در مازندران دون شان فاخر دولت آقای روحانی است و بسیاری بدون هیچ گونه سابقه، پشتوانه فکری و با اندیشه ها و نظرات مردود که مردم از آنها روی گردان شده اند با ابزار توسل به هرگونه رفتار سخیف در جایگاه فعلی قرار گرفته اند.

یوسف نژاد با انتقاد شدید از وضعیت موجود تصریح کرد:البته من نمی خواهم مطلق نگر باشم ولی حقیقت این است که بنده طی این ۴۰ سال تجربیاتی کسب کرده ام که در بستر نظام عزیزمان و از مردم بوده است. حالا همین مردم در دیدارها و برخوردهایشان با ما مواردی را بیان می کنند که باید اعتراف کنم با ادامه این وضع دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود و باید فکری کرد.

وی افزود: متاسفانه در دل وضعیت فعلی نسل جدیدی از مدیران در مازندران اعلام موجودیت کردند که من آنها را مدیران بی صلاحیت می خوانم، کسانی که با عکس های آنچنانی در روزنامه ها و رسانه ها به دنبال اثبات خود هستند که انصافا ناراحت کننده است.

وی تصریح کرد متاسفانه مشاهده می شود عملاً دستگاه ها و نهادهای اجرایی استان هر یک رفتار جزیره ای و انتزاعی در استان دارند و اعمال مدیریت و نظارتی بر عملکرد آن ها وجود ندارد از این جهت چیزی جز یله شدن مدیران در بیشتر اوقات دیده نمی شود،این خلا در بخش های متعددی مشاهده می شود در گردشگری که با همه جنجال ها و حرف ها خبری از بهبود و توسعه نیست و در ورزش که سخنان پیشکسوتان عرق شرم بر پیشانی می نشاند.

در راه و زیرساخت ها که جای خود دارد،به عنوان مثال پروژه ١۵٠٠متری کمربندی حدود پنج مرتبه توسط مدیران شهرستانی و استانی اعلام افتتاح شد و تاکنون خبری از آن نشد ،این ها صرفا طی همین سه سال بوده است.

 

شان مردم مازندران قطعا بالاتر از وضعیت مدیریت فعلی مازندران است

منتخب ساری و میاندوروددر این بخش از سخنان با ابراز تاسف شدید عنوان داشت: مردم مازندران از شرق تا غرب از هزارجریب چهاردانگه و دودانگه تا سوادکوه و جویبار و کجور و بلده و بندپی شرق و غرب و لاریجان و اشکور و دوهزار و … تصوری از مدیران دارند که همراه با عزت و احترام است. اما من یقین دارم این مردم نجیب این بزرگ مردان و زنان اگر از توانایی واقعی این افراد و ناتوانی هایشان در حداقل ها خبر داشته باشند وقعی برایشان قائل نیستند.

وی گفت: شان مردم مازندران و شان دولت فاخر آقای روحانی قطعا بالاتر از وضعیت مدیریت فعلی مازندران است.مدیریتی که تنها وعده می دهد و حرف می زند، حتی از بیان دیدگاه دولت ناتوان است و متاسفانه فرصت سوری فراوانی را برای مردم شریف موجب شده شده است.

 

با هدف ایجاد وفاق و عملگرایی نشست هایی داشته ایم 

وی افزود بنده با هدف ایجاد وفاق و عملگرایی میان همکاران نماینده منتخب در شهرستان های استان ،مذاکرات و نشست هایی داشته ام و ان شاالله مجدانه پیگیری خواهم نمود تا در فضای وفاق و همدلی مباحث استان را پیگیری کنم.

یوسف نژاد ادامه بحث خود را برمدیریت شهری ساری متمرکز کرد و گفت: موفقیت مدیریت شهری و شهردار ساری از میزان رضایت مردم ساری مشخص است، و مدیریت شهری آغازگر باب جدیدی در شهر شده است.

 

عبوری مدیری زیرک است

عبوری موفق شده است با استفاده از زیرکی و توانایی ذاتی خود رضایت مردم را به عنوان ولی نعمتان انقلاب و نظام جلب کند و از این رو همین کار در گام اول سرمایه ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، خانواده نجیب و اصیل شهدا و نسل جوان استان و شهرمان است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه به مدیریت شهری توسط نمایندگان نه تنها بخشی از فعالیت آنها بلکه ضرورتی انکار ناپذیر است و بنده همراهی، همدلی و کمک به مدیریت شهری را برای خود یک اصل و البته از این طریق کمک به شهروندان را یک افتخار می دانم.

منتخب مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی افزود: طبیعی است که گام اول مدیریت شهری ساری مستحکم بوده است و ارتقاء خدمات شهری و میزان رضایت شهروندان و همچنین افزایش مشارکت آنها انکارناپذیر است و باید دقیق بود که خلا ها و ضعف های احتمالی را نیز رفع کرد. اما این ویرایش ها نباید به گونه ای باشد که به بدخواهان فرصت سوء استفاده بدهد.

 

فضای غالب در مجلس آینده، رویکرد عقلانیت و اخلاق خواهد بود

وی در پایان با اشاره به موضوع انتخاب رییس مجلس آتی اشاره کرد و گفت :یقین دارم فضای غالب در مجلس آینده ،رویکرد کارشناسی ،عقلانیت و اخلاق خواهد بود و ریاست هر یک از آقایان لاریجانی و عارف با همین تعبیر و مفاهمه ی فی مابین جریان مورد اقبال و استقبال مردم ارزیابی می شود و جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد بود.

وی همچنین به گزارشی از اقدامات انجام گرفته در خصوص درخواست اهالی دودانگه پیرامون مشکل اجرای شبکه گاز و آب منطقه اشاره کرد و افزود:تلاش می شود تا پیش از آغاز به کار مجلس با ادامه جلسات درخواست های بخش ها و مناطق با جدیت پیگیری شود./ پایگاه اطلاع رسانی یوسف نژاد