رویکرد مجلس دهم گره گشایی از مشکلات مردم و کاهش فشارهای اقتصادی باشد

 
کمال نیوز: عزت‌الله یوسفیان‌ملا در یادواره شهدای پایگاه قمر بنی‌هاشم (ع) این شهرستان اظهار کرد: آمریکا و استکبار جهانی برای جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های زیادی دارند ولی وجود شهدا و خون پاک آنها کشور را از هر گزندی بیمه کرده است.
 
 وی با اشاره به اینکه یادواره‌ها و بزرگداشت‌های مقام شهدا تذکری برای استکبارگران است تا بدانند این کشور شهید داده و برای دین، امنیت، استقلال و تمامیت ارضی و اعتقادات وجودی‌شان جان بر کف می‌گیرند، افزود: همچنین علاوه بر شهدا، جانبازان و رزمندگان زیادی نیز با حضور در جبهه‌های جنگ افتخار می‌کنند و شهدا هم با اهدای جان خود باعث شدند تا امنیت و آرامش به ما هدیه داده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: در همه کشورهای اطراف همانند ترکیه، عراق، افغانستان و دیگر کشورها ناامنی وجود دارد ولی ایران امروزه امن‌ترین کشور است هر چند بسیاری از این کشورها مورد هجمه دست‌پرورده‌های خود قرار گرفتند.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر اینکه عربستان با جدیدترین امکانات و تسلیحات نظامی طی حمله به یمن گرفتاری جدیدی برای خود به راه انداخت، بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس جوانان و اقشار مختلف مردم با دست خالی راهی جبهه‌ها شدند و با نیروی ایمان نشان دادند که کسی نمی‌تواند به ایران دست‌درازی کرده و نگاه چپ داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه امروزه رهبر انقلاب سکاندار بصیر، آگاه، مدبر و مقتدر کشورمان است، گفت: هر چند برخی مشکلات اقتصادی در این کشور وجود دارد که باید با تدبیر و مدیریت بهتر مسئولان مرتفع شود.

این مسئول ادامه داد: نگرانی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خانه ملت و بخشی از دولت در زمینه مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان است هر چند رویکرد مجلس دهم هم باید گره‌گشایی از مشکلات مردم و کاهش فشارهای اقتصادی باشد.

یوسفیان‌ملا با اعلام اینکه دولت آمریکا برای سوریه و جمهوری اسلامی و دیگر کشورها خط و نشان می‌کشد، افزود: این مسئله نشان می‌دهد که این کشورها با استکبارگران و تصمیمات‌شان همسو نیستند.  

وی با اشاره به جنگ‌های مختلف در اسپانیا و روی کار آمدن اصطلاحی به نام ستون پنجم در دنیا، تصریح کرد: دشمنان اسپانیا برای ورود به این کشور حربه‌ای به نام ستون پنجم را ایجاد کردند تا از نیروهای خودی در دل دشمن استفاده کنند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اصطلاح ستون پنجم امروزه نیز بین سیاسیون و افراد دولتی جهان مطرح است، گفت: هم‌اکنون ستون پنجم نه تنها در ایران بلکه در دنیا فعالیت داشته ولی ایران در شرایط عادی به سر می‌برد و دارای امنیت است.

این مسئول با تاکید بر اینکه 21 مورد تحرکات نظامی در مرز سیستان و بلوچستان مشاهده شده و سلاح‌های نظامی زیادی از آنها کشف شد، ادامه داد: ولی این موارد خللی در امنیت کشورمان ایجاد نکرده و این خطرات امنیت‌ کشور را تهدید نکرده است.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه همه گروه‌های تکفیری به فکر از پای درآوردن ایران هستند ولی می‌دانند بزرگ‌تر از آنها هم قدرت نگاه چپ به این مملکت را ندارد، بیان کرد: نباید مردم کشورمان به حرف‌های ستون پنجم که همیشه در داخل کشور حرف‌های دیگران را تکرار می‌کنند گوش دهند زیرا ایران کشوری امن و قدرتمند بوده که حتی در مذاکرات هسته‌ای مقابل 6 کشور نیرومند دنیا ایستادگی کرد.

وی با تاکید بر اینکه امروزه حفظ نظام جمهوری اسلامی بسیار مهم است و همه مسئولان و مردم در این راه تلاش دارند، بیان کرد: مقاومت و اقتدار ایران دنیا را به تعجب وادار کرده است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بوش در آمریکا سه کشور کره‌شمالی، عراق و ایران را محور شرارت اعلام کرده بود، خاطرنشان کرد: مردم کشورمان به پیشینه خود افتخار می‌کنند هر چند وجود شهدا در روستاهای مختلف باعث افتخارآفرینی بوده و برافراشته ماندن پرچم ایران در آن نقاط دور دست و آسیب‌پذیر کشور احساس ابهت و قدرت می‌دهد.

این مسئول با اشاره به اهمیت زیاد برگزاری یادواره شهدا در مناطق مختلف، گفت: جلسات و یادواره‌های شهدا بخشی از نقطه اتکای جمهوری اسلامی برای نگهداری تمامیت ارضی کشور هستند.

یوسفیان‌ملا با اشاره به اینکه نمایش دستاوردهای موشکی و مانور موشکی ایران در روزهای نخست بعد برجام با نگاه آگاهانه‌ای انجام شد، افزود: این نمایش باعث شده تا ایران مشمول جرایم نقض تحریم نشود زیرا طی چندین روز بعد موافقت با برجام متخصصان نمی‌توانستند به این دستاورد عظیم برسند و برخی کشورهای غربی اعلام کردند که این مهم نقض برجام نیست./فارس