گامهای استوار شرکت آورین دژ شمال نمادی از تلاش و مدیریت جهادی +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛حمل و نقل، پایه های پل رابطی است که بخش های مختلف جوامع با عبور از روی آن، به سمت توسعه پایدار حرکت می کنند.

درجهان امروز، حمل و نقل از جمله بخش های زیر بنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی  است.

جاده و راه سالم، یک نعمت مهم به شمار می رود که در تامین امنیت جانی افراد تأثیر بسزایی دارد و توجه به کیفیت و گسترش راهها از سوی مسئولان و دست اندرکاران ضروری  به نظر می رسد.

شرکت آورین دژ شمال که در سال 1381 با مدیریت خانم مریم عراقی و آقای ایرج رسولی به ثبت رسید پس از تاسیس بنا به رسالت حرفه ای و پیمانکاری  خود را متعهد به انجام پروژه های گوناگون در مناطق صعب العبور استان مازندران نمود که تاکنون بالغ بر 100 کیلومتر راه روستایی و همچنین احداث چندین دهانه پل بزرگ 45 متری را در این مناطق انجام داده است.

خانم عراقی مدیریت شرکت آورین دژ شمال با اشاره به اینکه امروز اهمیت جاده بر کسی پوشیده نیست گفت : جاده هراز که به عنوان جاده استراتژیک تهران را از طریق این جاده به مازندران متصل می کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با قدردانی از تلاش همه مسئولین راه و شهرسازی بخصوص شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور ، اداره کل راه و شهرسازی مازندران، دکتر یوسفیان نماینده مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس و گروه مهندسین مشاور هراز راه در جهت تسریع در امر چهار بانده کردن جاده هراز افزود: خوشبختانه علیرغم مشکلات اقتصادی تمام پیمانکاران بخصوص شرکت آورین دژ شمال شبانه روز مشغول کار هستند تا در آینده نزدیک شاهد اتمام پروژه باشیم.

خانم عراقی با بیان اینکه تمام معاونین مرتبط و زارت راه و شهرسازی نظارت کافی بر روند کاری دارند بیان داشت: این بازدیدها قوت قلبی بر ایمان خواهد شد که بتوانیم سریع تر این پروژه را به اتمام برسانیم.

وی تاکید کرد: پروژه های راه روستایی و احداث پل توسط این شرکت از قبیل تعریض راه روستایی و ابنیه دزدبن- دلیر چالوس بطول 5 کیلومتر، تعريض محور بين و بركن نوشهر به طول 6 کیلومتر، تعريض راه روستايی و ابنیه فنی نوا به طول 3 کیلومتر، تعريض محور و ابنیه فنی سوچلما به طول 9 کیلومتر، اجرای ديوار ضامن و ابرو نشل– اندوار به طول 9 کیلومتر، احداث راه رودبارك فاز 1 و 2 به طول 26 کیلومتر، احداث پل 45 متری راه روستايی نشل اندوار، تعريض محور عبدالمناف به طول 7.5 کیلومتر، احداث عمليات زهكشی آبگرم آمل، احداث پل 45 متری سما گوش محله بابل (شیخ موسی)، اجرای آبرو محور آغوز بن آمل، ساخت راه فیروزجاه – شیخ موسی بابل به طول 3.5 کیلومتر و راه های روستایی دیگر در مناطق مختلف استان با کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی مازندران و همچنین احداث جاده جنگلی الش رود – شرق و غرب مازندران به طول 40 کیلومتر با کارفرمایی سازمان چوب و کاغذ استان مازندران صورت گرفته است.

مدیریت شرکت آورین دژ شمال با بیان این که محل کارم در کنار پروژه ها می باشد یادآور شد: از سال 1387 تاکنون این شرکت علاوه بر احداث راههای روستایی و پلهای بزرگ با توجه به اهمیت تعریض و بهسازی محور هراز، تجربه های بدست آمده و توان و امکانات اجرایی و نیروهای متخصص بومی در پروژه های ملی تعریض و بهسازی محور هراز بطول 6 کیلومتر در دو منطقه بایجان (تونل 9 تاپلیس راه بایجان) و از پیچ کلرد تا پل چلاو مشغول بکار می باشد.

خانم عراقی به پروژه های این شرکت در محور از قبیل پروژه بهسازی محور هراز با کارفرمایی شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، اداره کل راه و شهرسازی و مشاورین هراز راه توضیحاتی دادند.

وی اشاره کرد : لازم به ذکر است شرکت آورین دژ شمال در کنار فعالیت های احداث جاده های اصلی و راههای روستایی اقدام به نصب تیرهای بتنی پیش ساخته در دو منطقه تونل 1 و تونل 4 نموده است. وی یادآور شد با توجه به چهار بانده شدن محور هراز حد فاصل خروجی تونل سر ریز سد هراز تا پل چلاو، نیاز مبرم به احداث زیرگذر در منطقه پل چلاو می باشد که با مساعدت های فراوان آقای دکتر یوسفیان نماینده محترم مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس به زودی توسط این شرکت اجرا خواهد گردید.

مدیریت شرکت آورین دژ شمال در پایان از تلاش و زحمات مهندسین و پرسنل سختکوش این شرکت، مسئولین شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور (آقایان مهندسین کلهر، گرائیلی و کریمی)، مدیرکل و معاونین اداره کل راه و شهرسازی مازندران، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، رئیس و کارکنان راه و شهرسازی آمل (آقای مهندس رمضانی) و ناظرین پروژه (آقایان مهندسین عسگری، اخوان و کلیک­سری) قدردانی بعمل آورد.