اهمیت چهاربانده کردن محور هراز در ایمنی راه و کاهش سوانح و ترافیک

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، سید جعفر رسولی، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل در جلسه امداد حوادث جاده ای با بیان این که زحمات مجموعه پلیس راه و نیروهای امدادی بسیار ارزشمند است که به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی هستند، گفت: محور هراز از اهمیت بسیاری برخوردار است که با توجه به کوهستانی و پرخطر بودن خدمات شایسته ای صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: امنیت کامل در محور هراز وجود دارد و نیروهای انتظامی فعالیت های خوبی انجام داده که اگر این تلاش ها نبود محور هراز می توانست محوری چالشی باشد.

رسولی با بیان این که مشاهده می شود در مواقع بحرانی نیروهای امدادی و پلیس راه در سریع ترین زمان وارد عمل می شوند، بیان داشت: کمترین تعطیلی در بار ترافیکی محور هراز اثر دارد که همیشه شاهد حضور گسترده مسافران هستیم.

معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل خاطرنشان کرد: مردم در مواقع حساس و بحرانی، مسئولان را می بینند که باید کوشا بوده و برای رفع مشکلات به بهترین نحو ممکن گام برداریم.

وی با بیان این که با تلاش های وزارت راه و شهرسازی و نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، پروژه چهاربانده کردن محور هراز به صورت شبانه روزی در حال انجام است، گفت: با افتتاح این پروژه بسیاری از مشکلات رفع شده و زمینه ارتقای ایمنی راه و کاهش سوانح و ترافیک فراهم می شود.

رسولی با اشاره به این که سازوکاری برای یدک کش ها در جاده هراز مشخص شده و در خصوص تعرفه های آنان دقت شود، افزود: ضرورت دارد آمادگی کامل در زمان وقوع سوانح و موارد بحرانی وجود داشته و با شناسایی نقاط حادثه خیز به صورت کوتاه مدت و بلند مدت در راستای کاهش آمار تلفات جانی گام برداریم که هدف ما رضایتمندی مردم است.

سرهنگ یزدان رضایی، رییس پلیس راه لاریجان  با اشاره به سانحه سقوط مینی بوس در محور هراز گفت: این سانحه به دلیل سهل انگاری، بی احتیاطی و عدم مهارت راننده بوده است که متاسفانه 12 نفر جان خود را از دست دادند.

وی با بیان این که 58 درصد کاهش تصادفات فوتی داشتیم که در استان رتبه اول را داریم، بیان داشت: چند نقطه حادثه خیز داریم که در بعضی از نقاط مشکلات حل شده و باید در منطقه شنگلده، نیوجرسی ادامه پیدا کند و با احداث خاکریز می توانیم در نقاط مختلف شاهد کاهش تصادفات باشیم.

قاسم رمضانی، رییس اداره راه و شهرسازی آمل با اشاره به این که پروژه چهاربانده کردن محور هراز با پیگیری های وزارت راه و شهرسازی و نماینده مردم آمل و لاریجان در حال انجام است، گفت: در سفر ریاست جمهوری به مازندران، 670 میلیارد تومان به این محور اختصاص پیدا کرده و اجرای پروژه فعال تر شده است.

وی ادامه داد: افتتاح آزمایشی 7 کیلومتر از مجموع 23 کیلومتر پروژه چهاربانده کردن محور هراز صورت گرفته که افتتاح این پروژه مهم می تواند نقش بسزایی در ارتقای ایمنی راه و رفع مشکلات داشته باشد.

رمضانی خاطرنشان کرد: در محورهای مختلف آمل، پیمانکاران مشغول کار هستند که باید تلاش کنیم زمینه رفع نقاط حادثه خیز را فراهم کنیم که پلیس راه همکاری شایسته ای با ما دارد.

جمشید نیکزاد رییس جمعیت هلال احمر آمل با بیان این که یدک کش های پشتیبان ما در محور هراز هستند، گفت: ضرورت دارد بعد از ساماندهی، اسامی و شماره این عزیزان در اختیار ما قرار گیرد تا به مردم داده شود.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر آمادگی دارد کلاس فشرده امداد و نجات و کمک های اولیه را به صورت رایگان برای یدک کش ها برگزار و آن ها نیز نسبت به تهیه کیف امداد و نجات اقدام کنند تا در مواقع حوادث و رسیدن نیروهای امدادی بتوانند تا مقداری کار را انجام داده و زمینه تثبیت جاده و حفظ اموال مردم را فراهم کنند.

نیکزاد ادامه داد: همه ما باید متحد در حوزه امداد و نجات در قبل، حین و بعد از حادثه گام برداشته و زمینه خدمت شایسته به مردم را فراهم کنیم.