به وزیر ارشاد اجازه ندادند کار خود را انجام دهد / اصلاح قانون دستگاههای نظارتی در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران که در آمل برگزار شد اظهارداشت: به برخی وزارتخانه و دستگاهها مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه آینده نگری و برنامه ریزی درست و شایسته داده نشده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: به وزیر ارشاد اجازه ندادند کار خود را انجام دهد که ایشان در راهروهای مجلس و یا رسانه ها به دنبال پاسخگویی به حاشیه ها است.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد به مدیران کشور اجازه داده شود تا برای آینده نگری و حرکت به جلو گام های ارزشمند و اساسی بردارند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در چند مساله مصوبه داشته است که الان از کار خود پشیمان می باشد.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: براساس قانون اساسی باید دیوان محاسبات در خصوص تفریغ بودجه و نظارت بر مصرف آن در جای خود گام بردارد ولی مشاهده می شود در پیشگیری از وقوع جرم و شرکت در مناقصات حضور دارد.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با بیان این که نباید دیوان محاسبات در همه امور دخالت داشته باشد، گفت: نیاز است مدیرانی که دارای ابتکار هستند مورد حمایت های لازم قرار گیرند.

وی ادامه داد: الان مجلس شورای اسلامی در حال تجدید نظر است تا دستگاههای نظارتی به وظایف خود براساس قانون اساسی عمل کرده و اهتمام خود را در راستای تکالیف مربوطه قرار دهند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات عدیده با رییس مجلس شورای اسلامی، قانون ساماندهی و اصلاح قانون دستگاههای نظارتی در کمیسیون مورد نظر مطرح است.