افتتاح مجتمع عام المنفعه مذهبی فرهنگی درمانی صاحب الزمان(عج) آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ همزمان با سالروز میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع) و با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، مدیران استانی وشهرستانی، اعضای شورای اسلامی شهر، بزرگان طایفه مشایی و خیرین، مراسم افتتاح مجتمع عام المنفعه مذهبی فرهنگی درمانی صاحب الزمان(عج) آمل به همت خیر نیک اندیش حاج سید عباس محسنی برگزار شد.

سید اسماعیل محسنی در این مراسم با گرامی داشت میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع) تصریح کرد: بر مبنای تفکر حاج سید عباس محسنی که خواستار ایجاد بنایی ماندگار جهت رفع نیازهای عموم مردم در مسیر آسایش همگانی بودند این مجموعه با توجه الطاف خداوند متعال به پایان رسید.

نوه حاج سید عباس محسنی افزود: این بنا در سه طبقه حدود هزار متر مربع احداث گردید که برای حفاظت و نگه داری بنا یک باب منزل مسکونی در ضلع شمالی خریداری گردید.

وی خاطرنشان کرد: قسمت پزشکی با مساعدت مرکز بهداشت آمل شروع به کار کرده که از ریاست و کارکنان این مرکز کمال تقدیر و تشکر را داریم.

سید اسماعیل محسنی ادامه داد: بنابر وقفنامه تنظیمی که در دفتر اسناد رسمی ثبت شده است این بنا کاملا غیرانتفاعی و اداره آن توسط واقف و متولی فعلی و تولیت آن نسل اندر نسل مربوط به خانواده واقف می باشد.

نوه حاج سید عباس محسنی افزود: تالارهای این بنیاد برای مراسم مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و پزشکی و ایجاد کتابخانه در نظر گرفته شده است که مورد نظر واقف می باشد.

وی با تشکر و سپاس از کلیه مهمانانی که در مراسم افتتاح این مکان حضور پیدا کردند، گفت: امید است همچنان شاهد چنین مراسمی در آینده نیز باشیم.

مهندس علوی پور نیز در این مراسم با بیان این که امروز شاهد کاری ارزنده از حاج سید عباس محسنی هستیم، افزود: ایشان با افتتاح این مجتمع میراثی ماندگار از خود به یادگار گذاشتند.

وی تصریح کرد: حرکت در امور خیر سعادت و عاقبت بخیری است و نصیب انسان های نیک اندیشی می شود که شاهد خدمات ارزشمند حاج سید عباس محسنی می باشیم.

استاد سید حسن روحی نیز در این مراسم با بیان این که حاج سید عباس محسنی در کار خیر قدم برداشته و اهتمام شایسته ای در این راستا دارند، گفت: حضور در کار خیر ثمرات و برکات ارزنده ای دارد که برای تجلیل از یک اقدام نیکو و شایسته در این مکان حضور پیدا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای راه قرار داریم که نیاز است با برنامه ریزی صحیح و مدون بتوانیم فرهنگ قرآنی را از این مکان ترویج دهیم.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از خدمات ارزشمند خیر نیک اندیش حاج سید عباس محسنی گفت: کسی در مسیر کارهای خیر قدم برمی دارد بسیار ارزشمند و گرانقدر است که برکات و دستاوردهای ارزنده ای همراه آن وجود دارد.

وی تصریح کرد: آمل در همه عرصه ها از بزرگان و نخبگان بسیاری برخوردار است که در بحث درمان با وجود پزشکان حاذق و نخبه محرومیت هایی داشتیم.

یوسفیان ملا افزود: در کنار 3 بیمارستان موجود شهرستان، بیمارستان لاریجان آماده تجهیز بوده، کلینیک تامین اجتماعی افتتاح شده و بیمارستان امام خمینی(ره) آماده افتتاح بود ولی باید تجهیزات آمل تکمیل شود که در هفته های آتی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: در خصوص بیمارستان دوراهی امامزاده عبدالله(ع) در سال 64 کلنگ آن خورده شد که برای آن از سوی مردم 67 میلیون تومان جمع آوری شد که فوندانسیون بالا آمد ولی ادامه پیدا نکرد.

وی تصریح کرد: در سال 83 به وزارت بهداشت مراجعه کردیم که موافقت داشته ولی سازمان مدیریت کشور موافقت نداشتند که با شکایت در دیوان عدالت اداری این سازمان را محکوم کردیم که به حول قوه الهی کار ساختمانی آن پایان یافته و 18 میلیارد تومان نیز تجهیزات برای آن خریداری شده است.

یوسفیان ملا ادامه داد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت خود را با راه اندازی دانشکده پزشکی در آمل اعلام کردند که دستور لازم از سوی ایشان برای انجام مقدمات به مسئولین ذیربط صادر شد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس افزود: مطالعات احداث بیمارستان 500 تختخوابی در محل بیمارستان امام علی(ع) شروع شد که می توانیم آینده خوبی را برای درمان شهر داشته باشیم.

http://uupload.ir/files/t7gk_sam_2299.jpg