شش ماه حبس برای جعل مهر بهداشتی دامپزشکی توسط یکی از قصابان آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛دکتر مجید غلامپور رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل  گفت: فردی را که در این شهرستان مهر بهداشتی دامپزشکی را جعل و با ضرب مهر بر روی لاشه های گاو و گوسفند اقدام به عرضه آنان در قصابی ها می نمود را شناسایی و تحویل مقامات قضایی داده شد.

وی اظهار داشت: کارشناسان دامپزشکی آمل در بازدیدهای ادواری خود از یکی از قصابی های این شهرستان به یک لاشه گوسفنی با مهر دامپزشکی استان گلستان برخورد نموده که طی بررسی بعمل آمده مشخص شد فردی بنام الف- ی در آمل با جعل این مهر اقدام به فروش لاشه ها می نماید.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل ادامه داد: با پیگیری بعمل آمده فرد خاطی شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی تحویل مقامات قضایی شد.

وی خاطرنشان کرد: دادگستری آمل نیز این اقدام را تهدیدی علیه بهداشت عمومی جامعه قلمداد و وی را به تحمل شش ماه حبس محکوم کرد. 

غلامپور از شهروندان آملی درخواست کرد تا به مهر بهداشتی دامپزشکی بر روی لاشه توجه بیشتری داشته باشند و همچنین لاشه های مستقر در قصابی های آمل علاوه بر این مهر آبی رنگ باید دارای برچسب تگ نیز باشند که مشخصاتی از لاشه بر روی آن درج گردیده و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی با اداره دامپزشکی آمل تماس حاصل کنند.