فرماندار آمل با اعلام افزایش ۱۰ برابری تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌ها طی کمتر از یک ماه گذشته ، نسبت به وخامت وضعیت کرونایی این شهرستان هشدار داد.

کمال آنلاین /علیرضا شریعت با تشریح آخرین وضعیت این شهرستان در موج پنجم شیوع کرونا ، گفت : متاسفانه وضعیت کرونایی آمل مجدداً همانند موج های قبلی همه گیری وخیم شده و تعداد بیماران بستری و سرپایی روزانه به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در آمل در حال عبور از مرز ۳۰۰ نفر است ، افزود : در استان مازندران وخامت وضعیت کرونایی در آمل به مراتب از شهرهای دیگر استان بیشتر است و آمل اولین شهری بود که در مازندران به رنگ قرمز کرونایی در آمد.

فرماندار آمل گفت : در حال حاضر بیش از یک سوم بیماران بستری در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شهرستان آمل تعلق دارد و ظرفیت تمامی پنج بیمارستان شهرستان در حال تکمیل است.

شریعت با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۲ بیمار کووید ۱۹ بستری در شهرستان هم جان باختند ، گفت :  متاسفانه یکی از جان باختگان ۳۲ ساله و دیگری ۵۶ سال بود که نشان می دهد در موج جدید سن مرگ و میر کرونایی هم کاهش یافته است.

وی عادی انگاری شهروندان را مهم ترین عامل در ایجاد وضعیت کنونی دانست و  افزود : متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی بشدت در آمل کاهش یافته است.

نماینده عالی دولت همچنین صنعتی بودن شهرستان آمل  را یکی از عوامل مهم در تشدید وضعیت کنونی دانست و توضیح داد : به دلیل اینکه نیمی از صنایع استان در این شهرستان واقع شده است  و همچنین وجود کارگران فصلی برای مزارع برنج سبب شده است که کارگران زیادی از خارج از استان و حتی سیستان و بلوچستان وارد شهر شوند.

شریعت با بیان اینکه نظارت بر شهرستان ۴۲۰ هزار نفری سخت است ، افزود : باید مردم خودشان متوجه خطر شوند و رعایت کنند به عنوان مثال ما تالارهای عروسی را بستیم ولی برگزاری مراسم های عروسی به سمت باغ ها و سوله ها رفته است.

وی همچنین از افزایش نظارت ها در سطح شهرستان خبر داد گفت : با وجود شرایط قرمز و برخلاف روال گذشته ، کسب و کارها  و بازار تعطیل نخواهد شد و تنها راه باقی مانده تشدید نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی است و انتظار می رود همه دستگاه های متولی در این زمینه با دقت و وسواس وظیفه اشان را انجام دهند /ایرنا