مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید بر صرفه جویی در مصرف برق گفت: میزان مصرف در تابستان از ۸۰۰ به دو هزار مگاوات افزایش می یابد.

کمال آنلاین ، رضا غفاری اظهار داشت: تعرفه های جدید برق به گونه ای طراحی شده است که مشترکان با کاهش ۱۰ درصد مصرف، شاهد کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه مصرفی برق خواهند بود.

غفاری با بیان اینکه تعرفه‌های قبلی برق به صورت پلکانی بود، به طوری که مشترکانی که برق بیشتری مصرف می‌کردند اندکی بیشتر از کم مصرف‌ها پول برق پرداخت می‌کردند و در عین حال از یارانه بیشتری هم بهره مند می‌شدند، افزود: با این مصوبه جدید هزینه برق مشترکان پرمصرف اندکی واقعی‌تر می‌شود و این گروه افزایش ۱۶ درصدی تعرفه در قبوض برق را نیز شاهد خواهند بود که امیدواریم با این روند، مصرف برق خود را کاهش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به شروع فصل گرم سال و استفاده بیش از اندازه وسایل سرمایشی، موجب افزایش دو و نیم برابری میزان مصرف روزانه انرژی برق نسبت به فصول پاییز و زمستان و اوایل بهار دانست و گفت: میزان مصرف در ۹ ماه از سال ثابت است و در تابستان از ۸۰۰ مگاوات به دو هزار مگاوات می‌رسد.

عفاری ضمن تأکید بر مدیریت مصرف برق در ساعت ۱۲ الی ۱۶ روزهای گرم تابستان به عنوان اوج ساعات مصرف برق در روز و ساعت ۲۰ الی ۲۳ اوج مصرف برق در شب، اظهار کرد: سرویس کولرهای اسپلیت و گازی در اداره‌ها و بانک‌ها و خانه‌ها با شستشو و نظافت فیلتر، موجب بهبود عملکرد دستگاه و صرفه‌جویی درمصرف برق می‌شود.

وی در ادامه گفت: به مشترکان عزیز توصیه می شود تا کولرها را در درجه ۲۴ الی ۲۶ تنظیم نمایند تا در این صورت بتوان در مصرف برق صرفه جویی کنیم./مهر