مدیر کل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ عملکرد مدیریتی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مازندران از میانگین کشوری بالاتر است

پیش از ظهر امروز چهارشنبه مورخ 4 مرداد 96، جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور خلیل حنیف مدیر کل امور استان های وزارت متبوع، کامران اصغری مدیر کل و رییس شورای هماهنگی و سایر اعضا در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، خلیل حنیف مدیر کل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران طی سخنانی اظهار داشت: ارزیابی فضای عمومی دستگاههای اجرایی با هدف ایجاد همدلی و هم افزایی در تمام استان های کشور در حال انجام می باشد.

وی افزود: تمامی اطلاعات مربوط به دستگاه های مجموعه این وزارتخانه در سطح کشور هم از خود دستگاه، هم از استانداری ها و هم از سایر منابع در اختیار داریم و با اطلاعات کامل به استان ها می آییم.

حنیف ادامه داد: خوشبختانه وضعیت مدیریتی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مازندران از میانگین کشوری بالاتر است و کارکرد مدیریتی و کاری است و حاشیه ها نسبت به گذشته بسیار کم است و اهداف سازمانی بسیار پررنگ تر شده است.

مدیر کل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره بر ضرورت ارزیابی خاطرنشان کرد: بیان نظرات و انتقادات شما را کمک کننده می دانیم بعنوان ارزیابی از خود تلقی می کنیم و با دریافت موارد مهم نقص کار خود را ریشه یابی کرده و دید خود را کامل خواهیم نمود.

وی بیان داشت: اعتقاد داریم اگر صف و ستاد دارای یک نگاه اصلاح طلبانه نسبت به یکدیگر نباشند، هر دو افول خواهند کرد.

مهندس حنیف تصریح کرد: این کشور دارای 31 استان است که مانند 31 قطعه از پازل می باشند و همه مکمل هم هستند و باید بدنبال هم افزایی باشند.

این مسئول با تأکید بر رضایت از مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران افزود: برایند کاری استان بسیار خوب است، مدیران زحمتکش و کم حاشیه هستند و روند کار نسبت به گذشته بسیار عالی شده است.

وی با تأکید ضرورت ارائه خدمات مطلوب به جامعه در این وزارتخانه، اظهار داشت: حداقل 64 درصد از مردم کشور بطور مستقیم با این مجموعه سر و کار دارند و بقیه مردم نیز به صورت غیر مستقیم با ما در ارتباط هستند و این مهم کار را کمی سخت می کند و ما باید اهمیت جایی که در آن کار می کنیم را بدانیم و در ارائه خدمات دقت نماییم.

مدیر کل امور استان های وزارت متبوع تصریح کرد: تأکید جناب آقای دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره بر استفاده از کارشناسان و نیروهای متخصص درون سازمانی در رده های مدیریتی می باشد و قطعا این نگاه موجب توسعه سازمان شده است و عملکرد چند سال گذشته در سراسر کشور گواه این مهم می باشد.

مهندس حنیف در پایان ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران، گفت: از همه کارکنان این اداره کل، آقای مسلم غلامی و جناب آقای اصغری مدیر کل تقدیر و تشکر داریم چرا که جزو 5 استان برتر کشور هستند.

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه ضمن تقدیر از کارشناسان ارزیابی وزارتخانه با اشاره به ارزیابی فضای عمومی اظهار داشت : با این ارزیابی دستگاه ها از نقاط قوت و ضعف خود آگاه می شوند و این منجر به شناسایی فرصت ها و تحدید های درون سازمانی می گردد و باعث افزایش کارایی و اثربخشی کارکنان مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در نهایت موجب افزایش بهره وری می گردد.

وی افزود: ما در استان مازندران به صورت مسمتر و هر ماه جلسات شورای هماهنگی را با جدیت و با دستور کار های مختلف پیگیری میکنیم و خرسندیم از اینکه توانستیم در سال 95 ، 41 مصوبه داشته باشیم که حدود 95 درصد مصوبات اجرایی گردید.

اصغری با اشاره به عملکرد مطلوب اعضای شورای هماهنگی خاطر نشان کرد: اعضای شورای هماهنگی بسیار همدل و هم سو با یکدیگر کار می کنند و این نشان از تعامل بالای درون دستگاهی اعضا و کارکردن به صورت دلسوزانه برای جامعه هدف خانواده تعاون کار و رفاه اجتماعی در سطح استان می باشد.

وی در ادامه افزود: ما با تمام قوا درصدد اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری و ابلاغیات از وزیر و ستاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم.

محمد ابراهیمی سرپرست صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز در ادامه این جلسه به ارائه عملکرد این صندوق در استان پرداخت.

مدیران حاضر نیز در خلال جلسه به ارائه نقطه نظرات پیرامون ارزیابی های اخیر پرداختند.

گفتنی است در ادامه این جلسه آقای قهرمان طاهری و خانم جعفرنژاد نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارزیابی فضای عمومی به ارائه گزارشی پیرامون وضعیت ارزیابی انجام شده در استان مازندران نسبت به دستگاههای مجموعه این وزارتخانه پرداختند و به پرسش و ابهامات مطرح شده پاسخ گفتند.