امام زاده هاشم متعلق به آمل است / برخورد و پیگیری جدی با نصب تابلوی دماوند

 

رضا مقدم، بخشدار لاریجان در گفتگو با پایگاه خبری کمال آنلاین با بیان این که همواره اعلام کردیم در دفاع از حقوق حقه مردم لاریجان مقداری کوتاهی نمی کنیم، گفت: دفاع از حقوق مردم این خطه با جدیت پیگیری می شود.

وی اظهارداشت: در روزهای اخیر تابلویی در امام زاده هاشم(ع) نصب شد که نام اداره اوقاف و امورخیریه دماوند ذکر شده است و با توجه به اینکه مدیریت امامزادگان با اوقاف می باشد مکاتبه ای با مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران داشتیم.

مقدم ادامه داد: مطابق آخرین ابلاغیه تقسیمات کشوری منطقه امام زاده هاشم(ع) متعلق به لاریجان، شهرستان آمل و استان مازندران است.

بخشدار لاریجان تصریح کرد: این اقدام اوقاف دماوند خلاف ماده 14 قانون تقسیمات کشوری بوده و موجب بروز درگیری و تنش در منطقه می شود که درخواست داریم با عنایت به موارد فوق دستور صادر شود تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری تابلوهای مذکور اقدام و همچنین به مدیرکل اوقاف استان تهران اعلام گردد تا از انجام چنین امور تنش زایی توسط عوامل زیر مجموعه اش جلوگیری به عمل آورند.

وی اظهارداشت: در صورتی که مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان مازندران اقدام لازم را در این راستا صورت ندهند با توجه به اختیاراتی که داریم ورود پیدا می کنیم.

مقدم با تاکید بر این که امام زاده هاشم متعلق به آمل و مازندران است، گفت: نصب این تابلو دخالت در استان دیگر می باشد و از طریق دستگاه قضایی با جدیت پیگیر می شویم.

بخشدار لاریجان افزود: بعد از تصدی این سمت در بخشداری لاریجان با مسئولین دماوند پیگیری هایی صورت دادیم که قانع نشدند تا مشکل مرتفع شود و براساس قانون پیش می رویم.

وی ادامه داد: اخیرا بعضی از بزرگواران اعلام کردند قله دماوند و امام زاده هاشم از حوزه آمل خارج شده است که این قضیه صحت ندارد و اجازه دست درازی به کسی نمی دهیم.

مقدم اظهارداشت: نماینده مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی این قضیه را از قائم مقام امور مجلس وزیر کشور پیگیری کردند و واعلام داشتند امام زاده هاشم در حوزه استحفاظی لاریجان، آمل و مازندران است.

بخشدار لاریجان تصریح کرد: در صورت لزوم در این قضیه از ظرفیت نماینده مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل استفاده می کنیم.