ضرورت پیشگیری از اعتیاد / تشریح برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حسین احسانی، معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آمل اظهارداشت: پیشگیری از اعتیاد ضرورت دارد که باید به این امر مهم و اساسی توجه کنیم تا هزینه های گزاف را برای درمان نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: در مسیر کاروان های مواد مخدر از افغانستان به سمت کشورهای اروپایی هستیم که می توانند محیط ما را آلوده کنند.

احسانی افزود: ما باید با همدلی همه دستگاههای اجرایی شرایطی را فراهم کنیم تا به نحو شایسته ای با این بلای خانمان سوز مقابله شود.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه آمل اظهارداشت: امیدواریم در سال 95 شاهد تحرک اقتصادی و اشتغال باشیم تا شرایطی فراهم شود به سلامت فرهنگی و اقتصادی برسیم.

وی با بیان این که 5 تا 11 تیر به عنواه هفته مبارزه با مواد مخدر نام گذاری شده است، گفت: ضرورت دارد برنامه ریزی لازم از سوی دستگاههای اجرایی مرتبط صورت گیرد.

افزایش 33 درصد کشف مواد مخدر

خضری، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آمل در این جلسه با بیان این که در سه ماه نخست سالجاری در بحث کشف و مقابله 33 درصد افزایش داشتیم، افزود: اقدامات ما در سالجاری در بحث کشفیات نیز با افزایش دوبرابری همراه بوده است.

وی اظهارداشت: تعداد کل دستگیرشدگان ما 694 نفر بودند که از این تعداد 670 نفر خرده فروش هستند و 2 باند مواد مخدر نیز در سالجاری امحا شده است.

خضری افزود: نظارت مستقیم بر روی کمپ های ترک اعتیاد داریم تا مشکل خاصی در این راستا پیش نیاید و دستگیری عاملین مواد مخدر باید با سند و مدرک باشد که در این راستا اقدام می شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آمل به هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و بیان داشت: دیدار با خانواده های معظم شهدای مبارزه با مواد مخدر و حضور کارشناسان در سطح مساجد شهرستان از جمله فعالیت ها است.

ضرورت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر / نظارت ویژه بر باشگاه های ورزشی

ناصر نصری، سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل اظهارداشت: در کارگروه پیشگیری از مواد مخدر حضور فعالی داریم که باید مصوبات آن در ستاد شهرستانی پیگیری شود.

وی افزود: امر به ورزش دشمن اعتیاد است که در این راستا داریم گام برمی داریم و در طول سال فعالیت های ورزشی به صورت مستمر ادامه دارد و در شب های ماه مبارک رمضان نیز مسابقات ورزشی را داریم.

نصری با بیان این که اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را باید به مردم بسپاریم، گفت: با راه اندازی کمپین و کار فرهنگی می توانیم اقدامات و نتایج خوبی را برای پیشگیری داشته باشیم.

سرپرست اداره ورزش و جوانان آمل اظهارداشت: ایجاد نشاط اجتماعی ضرورت دارد که باید با این کار جلوی روی آوردن به نشاط کاذب را بگیریم.

وی افزود: نظارت ویژه بر سالن ها و باشگاه های ورزشی در خصوص عرضه مکمل های غیرمجاز و دیگر امور صورت می گیرد.

نصری تصریح کرد: ضرورت دارد زمینه ها فراهم شود تا قشر آسیب پذیر جامعه نیز به فضاهای سالم و بانشاط دسترسی داشته باشند.

فعالیت 5 کمپ ترک اعتیاد در شهرستان آمل

نصرت اله حسن زاده، رییس اداره بهزیستی آمل در این جلسه با بیان این که به مناسبت ماه مبارک رمضان و هفته مبارزه با مواد مخدر فعالیت های خوبی از سوی این اداره صورت می گیرد، گفت: توزیع کتابچه های پیشگیری از اعتیاد، اعزام کارشناسان به مساجد، برگزاری مسابقات فوتبال، استقرار پایگاه های اطلاع رسانی و مشاوره، تشکیل گروه مجازی پیشگیری از اعتیاد و پخس کلیپ از تلویزیون شهری و مرکز بهداشت از جمله فعالیت ها است.

وی اظهارداشت: کارهای فرهنگی پیشگیری از اعتیاد با مشارکت و همکاری سمن ها صورت می گیرد که در این راستا تلاش دارند.

حسن زاده از فعالیت 5 کمپ ترک اعتیاد در شهرستان آمل خبرداد و تصریح کرد: کمپ غیرمجاز در شهرستان آمل نداریم و آمادگی لازم برای بازدید از کمپ های ترک اعتیاد مواد مخدر وجود دارد.