روایتی از درگیری و اختلال جشن دولت تدبیر و امید در آمل

 
به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، جشن وهمایش سه سالگی دولت تدبیر وامید در شهرستان آمل همانند دو دوره گذشته این مراسم درشهرستان آمل با دخالت عده ای به درگیری لفظی وفیزیکی انجامید.
 
همایش بزرگ حامیان دولت تدبیرو امید با عنوان " بزرگداشت حماسه 24خرداد، تبیین دستاوردها وموانع درحالی عصرچهارشنبه درسالن همایش های شهیدرجایی اداره آموزش وپرورش شهرستان آمل برگزار شد، که "اسداله درویش امیری" معاون حقوقی وامورمجلس های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری سخنران اصلی این همایش بود.
 
این همایش با تلاوت قرآن کریم، پخش سرودجمهوری اسلامی ایران، دبیربرگزاری همایش و فرماندارشهرستان آمل برگزار وپس از حدود یک ساعت سخنرانی وپایان صحبت های درویش امیری ودرحالی که وی به سمت صندلی خود برای نشستن درحال پایین آمدن بود، با سوال یکی از حاضران درجلسه مواجه شد.
 
این فرد درابتدا خود را میهمان واینکه اتفاقی از مسیرتردد می کرد وبا دین بنرهمایش وارد سالن شده، سوال خود را درقبال اینکه چرا مقام معظم رهبری در قبال مشکلات فراوان مالی دولت نهم ودهم سکوت اختیار می کردند، آغاز کرد.
 
درویش متولی درپاسخ گفت که درجایگاه رهبری نیستم که پاسخ دهم.
 
همسو با این پاسخ یکی دیگر از حاضر که ازقشرجوانان این همایش بوده، سوالات خود را اینگونه آغاز کرد که شما قاضی سراج را می شناسید؟
 
ایشان حساب صندوق ذخیره ارزی کشور را در زمان تحویل به دولت یازدهم 54میلیارد دلار اعلام کردند ومی توانید در اینترنت آن را جستجو کنید.
 
-بحث برجام وقهرمان برجام را که گفتین، دیشب طعام رهبری را خوردین وفراموش کردین که رهبری انقلاب فرمودند که " برجام خسارت محض بوده است" وشما کاملا این موضوع را تحریف کردین.!
 
-شما ازجشن خودکفایی گندم درکشور درپیش از دولت نهم گفتین واینکه دولت یازدهم از لبه پرتگاه دولت را تحویل گرفت!
 
-شما روزه هستین؟ فکرنمی کنم، اما انشاله که قبول باشه ولی این همه تهمتی که امروز برعلیه دولت نهم ودهم زدین فکرنمی کنم روزه شما قبول باشه
 
درادامه طرح سوال این جوان با دخالت عوامل برگزاری مراسم وسروصدای حاضران درسالن به درستی مطرح نشد وهمزمان چند فرد دیگر دراین سالن با طرح سوال با صدای بلند فضای سالن را به یک باره تغییر دادند.
 
هرچند دخالت منفرد فرماندار شهرستان آمل در آرام کردن فرد طراح سوال وچند فرد دیگر تاثیری نداشت، اما درنهایت با دخالت عوامل برگزاری همایش وهدایت واسکورت کامل ""اسداله درویش امیری" معاون حقوقی وامورمجلس های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری به بیرون از سالن وخودروی فرماندار آمل از محل سالن شهید رجایی این شهر دور شدند.
 
البته دربیرون از سالن هم درگیری لفظی شدیدی میان عوامل برگزاری همایش با عوامل طرح کننده سوالات به وجود آمد که با وساط برخی افراد مسن خاتمه یافت.
 
در دومین سال برگزاری این همایش درمجمتع فرهنگی ارشاد آمل درمیانه های صحبت سخنران مراسم با دخالت عده ای وبرهم زدن نظم مراسم نیمه تمام ماند.
 
درسالن نخست این مراسم که با سخنرانی ربیع فلاح استاندارفعلی مازندران درسالن ورزشی کوثربانوان آمل برگزار شده بود، با قطع برق و اسپری های فلفلی درمیان حاضر به خشونت کشیده شد وتعدادی هم مصدوم وروانه بیمارستان شده بودند.