دومین آیین تجلیل از دانش آموزان برتر قرآنی و فرهنگی آموزش و پرورش آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،با حضور امام جمعه، مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش آمل، دبیران، خانواده های معظم شهدا و دانش آموزان، محفل انس با قرآن و دومین آیین تجلیل از دانش آموزان برتر قرآنی و فرهنگی آموزش و پرورش آمل به همت معاونت پرورشی و تربيت بدنی آموزش وپرورش آمل، هیئت امنا، پایگاه مقاومت امام سجاد (ع) و دارالقرآن امام علی (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با قدردانی از فعالیت های فرهنگی و ارتباط موثر با روحانیون توسط اداره آموزش وپرورش آمل و با بیان این که هرآنچه داریم از قرآن است، گفت: تشکیل چنین محفلی برای دنیا وآخرت ما است.

وی با اشاره به این که دغدغه آموزش و پرورش آمل نسبت به گشترش و تعمیم فرهنگ قرآنی در جامعه و در میان دانش آموزان است، افزود: چنین حرکتی در جامعه تجارت در مال نیست بلکه تجارت در بعد معنویت و افزون بر تجارت مالی است.

 امام جمعه آمل اظهارداشت: امروز ما لبیک گویان به فرامین الهی هستیم و این همان پیامی است که خداوند برای ما منظور داشته و اگر دستگیری از مستمندان و بیچارگان را نصب العین خود قرار می دهیم ریشه در قرآن دارد.

 حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: هرکسی که در این مسیر گام برمی دارد خداوند توفیق روزافزون به اوعطا خواهد کرد و با قرآن مونس باشیم و به آن عمل کنیم که هم دنیا و آخرت ما را تامین می کند و اثر بخشی فراوان در تعلیم و تربیت آموزش و پرورش دارد.

حمید محمدنسب مدیرآموزش و پرورش آمل با اشاره به این که امامان ما زیباترین لحظات عمر خود را با خواندن قرآن سپری می کردند، گفت: خداوند قرآن را راهنمایی برای انسان ها قرار داده است که با تمسک به آن می توان به سعادت رسید وخوش به حال شما که در سنین نوجوانی موفق شدید قرآن خوانده و یاد بگیرید.

وی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، مغفرت و آمرزش، جود و کرم، بخشش و نیکوکاری، ایثار و ازخودگذشتگی، جهاد و کوشش، رحمت و سازندگی است که ضرورت دارد بهره گیری شایسته ای از آن داشته باشیم.

محمدنسب با بیان این که آشنایی دانش آموزان با قرآن کریم و فرهنگ قرآنی نقش مهمی در تربیت دینی این قشر تاثیرگذار دارد، افزود: انس دانش آموزان با قرآن سبب تربیت نسلی پاک و مومن می شود.

حبيب الله ولايتی مهر معاون پرورشی وتربيت بدنی آموزش و پرورش آمل گفت: مدارس قرآنی با آموزش صحیح قوانین الهی و قرآنی به دانش آموزان می توانند نقش بسزایی در گرایش به مسایل اخلاقی در جامعه داشته باشند.

وی به اقدامات صورت گرفته در خصوص گسترش فرهنگ قرآنی و دینی در میان دانش آموزان در مدارس آمل از قبیل برگزاری مسابقه و کلاس ضمن خدمت با 300 موضوع قرآنی با همکاری اداره اوقاف آمل، مسابقه ضمن خدمت شرح جز هشتم قرآن برای همکاران فرهنگی، مسابقه درس هایی از قرآن کریم آقای قرائتی بطور هفتگی برای دانش آموزان، برگزاری مسابقات قرآن، نماز، احکام، نهج البلاغه، صحیفیه سجادیه، انشاء نماز، مداحی، اذان برای مرحله شهرستانی، استانی و کشوری ، حضور 6 نفراز دانش آموزان در رشته احکام ، انشا نماز، صحیفیه سجادیه  و نهج البلاغه برای مسابقات کشوری، طرح ختم قرآن در مدارس در صبحگاه در طول سال و دیگر فعالیت ها را عنوان کرد.

در پایان پس از تلاوت قرآن  و همخوانی توسط دانش آموزان به 300 نفر ازدانش آموزان آمل که توانستند رتبه های اول تا سوم را در مسابقات قرآنی و فرهنگی کسب کنند لوح وهدایایی اهدا شد.