جشن گلریزان انجمن حمایت از زندانیان شهرستان آمل برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،جشن گلریزان انجمن حمایت از زندانیان شهرستان آمل با حضور امام جمعه آمل، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، رییس دادگستری، دادستان، شهردار و رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، قضات، وکلا و خیرین در باغ مهر برگزار شد.

علی طالبی، دادستان آمل اظهارداشت: خیراندیشی و خیرگذاری و عشق محصول تمام ادبیات فارسی ما است.

وی تصریح کرد: انسان باید جوانمردی را از خورشید بیاموزد که بخشندگی در ذات او است و بر همه افراد می تابد.

طالبی افزود: ضرورت دارد نشاط و شادابی را برای دیگران صادر کنیم که به خانواده ما هم برمی گردد.

دادستان آمل ادامه داد: اگر چیزی که دوست داریم به دیگران دهیم ارزشمند و گرانقدر است که خیرین نگاه مثبتی به زندگی دارند.

رییس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان آمل با اشاره به فعالیت های صورت گرفته اظهارداشت: مبلغ اهدایی جشن گلریزان سال گذشته بیش از 964 میلیون ریال بوده است.

طالبی با اشاره به این که آزادی زندانیان در 41 مورد با مبلغ بیش از 669 میلیون ریال انجام شده است، خاطرنشان کرد: کمک به خانواده های مددجویان در قالب امور مختلف به مبلغ بیش از 510 میلیون ریال صورت گرفت.

طالبی با بیان این که برای کمک به زندان و بازسازی بیش از 240 میلیون ریال و کمک هزینه فرهنگی بیش از 9 میلیون ریال داده شده است، گفت: صلح و سازش برای آزادی زندانیان نیز به تعداد 41 مورد انجام شده است.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با بیان این که ماه رمضان ماه دوستی و محبت و دستگیری از نیازمندان است، گفت: ضرورت دارد از فرصت هایی که داریم به نحوی شایسته استفاده کنیم.

وی اظهارداشت: کمک به نیازمندان شور و نشاط خاصی در انسان ایجاد می کند که بسیار ارزشمند و نیکو است.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: حضور در این مکان برای منفعت و تجارتی است که زمینه عاقبت بخیری انسان می شود.

امام جمعه آمل افزود: انجام کار خیریه تجارت معنویت بوده که انسان سود بسیاری به واسطه یک عمل خیر به دست می آورد و این کار ارزشمند است.

وی بیان داشت: انسانی که می خواهد دنیا و آخرت خود را آباد کند می تواند در عرصه کارهای خیریه گام بردارد که دستاوردهای ارزنده ای برای او به همراه دارد.

امام جمعه آمل با بیان این که افرادی در زندان هستند که عمدی نداشته و مشکل دارند، اظهارداشت: آزادی یک زندانی بسیار ارزنده است که در کنار خوشحالی خانواده می تواند مانع بسیاری از ناهنجاری ها شود.

وی ادامه داد: انسان باید به فکر خود و نیازمندان جامعه باشد که این امر در دین مبین اسلام مورد توجه و نظر قرار گرفته است.

گفتنی است؛ در این جشن گلریزان مبلغ 2 میلیارد 483 میلیون ریال به انجمن حمایت از زندانیان شهرستان آمل کمک شد.