60 درصد واحدهای صنعتی مازندران تعطیل است / پدیده قاچاق سبب نابودی واحدهای صنعتی می شود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، امیر میران آملی، نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در نشست اعضای شورای تامین آمل با مدیران واحدهای صنعتی که در شهرک صنعتی امام زاده عبداله(ع) آمل برگزار شد اظهارداشت: شهرستان آمل پتانسیل بسیاری دارد که صنعت ما به این نقطه رسید و باید آن را به نحوی شایسته حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: آمل ظرفیت های بسیاری دارد که برای اولین بار صادرات لبنیات به کشور روسیه از شهرستان آمل صورت گرفته است.

میران آملی با بیان این که وقتی این مقدار مالیات از سوی صنعتگران پرداخت می شود باید حمایت های لازم از طرف دولت صورت گیرد، گفت: واحدهای صنعتی نقش بسزایی در اشتغالزایی دارند که باید حرکت های شایسته ای برای رفع مشکلات آنان انجام شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با اشاره به پایش واحدهای صنعتی در استان خاطرنشان کرد: 60 درصد واحدهای صنعتی مازندران تعطیل است و 30 درصد از واحدها نیز زیر توان تولید مشغول کار هستند.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی از پتانسیل های خود برای وضع موجود استفاده می کنند که باید برای حل مشکلات آنان عزم جدی صورت گیرد.

میران آملی تصریح کرد: نظام جامع مالیاتی شکل نگرفت که برای همیشه مشکل ایجاد کرد و آن هایی که نمی خواهند حساب آنان رو شود نگذاشتند این کار انجام شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران افزود: مسائل و مشکلات بهداشتی بسیاری وجود دارد ولی امروز بهداشت به دنبال مسائل مختلف در واحدهای صنعتی هستند.

وی ادامه داد: پدیده قاچاق در حال انجام است و صنایع و کشاورزی دارد نابود می شود که انتظار داریم مصوبات ستاد تسهیل اجرایی شود و اگر مدیری به مصوبات عمل نمی کند با آنان برخورد شود.