احداث پارک محلات سلیقه ای است / ضرورت نظارت بیشتر شورا / با دستگاههای متخلف برخورد شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،جلسه علنی شورای شهر آمل برگزار شد که در این جلسه پس از بررسی برنامه و نحوه همکاری شورا و شهرداری آمل در اجرای برنامه جشنواره تی تی و تجلیل از مدال آوران بحث هایی صورت گرفت.

فردوس قربانی نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر آمل گفت: تمام اعضای شورا در برپایی این جشنواره و برنامه های فرهنگی نگاه ویژه ای دارند.

و افزود: آمل پایلوت فرهنگی و هنری مازندران محسوب می ‌شود و این جشنواره می ‌تواند بزرگ ‌ترین رویداد فرهنگی مازندران باشد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر آمل ادامه داد: رشد اقتصادی به گفته رهبر انقلاب بدون رشد فرهنگی میسر نمی ‌شود و ضرورت دارد در نظام اسلامی فرهنگی کار کنیم.

خسرو ابراهیم زاده عضو شورای اسلامی شهرآمل با انتقاد از اینکه همیشه برای برگزاری مراسم تجلیل دچار مشکل هستیم گفت: مگر مملکت چند قانون دارد که شهرداری های دیگر استان براحتی مراسم بزرگ برگزارمی کنند ولی شهرداری آمل اگر اجرا کند باید به سازمان بازرسی جواب دهد.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف شهرداری ها ایجاد برنامه شاد فرهنگی و ورزشی در بین مردم می باشد و همانطوریکه در حوزه های عمرانی و زیباسازی تلاش می کنیم در حوزه فرهنگی هم باید تلاش کنیم.

عضو شورای اسلامی شهرآمل بیان داشت: همه ساله در بودجه شهرداری مراسم تجلیل از ورزشکاران مصوب می شود و الان نزدیک به دو سال است که هنوز نتوانستیم به بهانه سازمان بازرسی این برنامه را اجرایی کنیم .

ابراهیم زاده گفت: با این کار ورزشکاران نسبت به شورا و شهرداری بدبین می شوند.

همچنین عضو شورا با اعلام اینکه بازار روز خیابان امام رضا (ع) دیگر بحثی است که امروز مردم شهر را آزرده خاطر کرده است، گفت: در بودجه سال گذشته برای بازسازی این بازار قدیمی آمل مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد و حتی برای انتخاب پیمانکار نیز مبلغی اختصاص یافت که متاسفانه تاکنون اقدامی برای این بازار تاریخی و قدیمی انجام نشده است.

خسرو ابراهیم زاده با اعلام اینکه در بودجه سال جاری برای بازار روز امام رضا ۳۰۰ میلیون تومان بودجه پیش بینی شده است، افزود: شورا باید برای گرفتن حق وحقوق خود و بررسی پرونده ها یک مشاور حقوقی داشته باشد که از وجود کارمندان واحد حقوقی شهرداری استفاده شود.

وی با بیان اینکه در احداث پارک محلات بصورت سلیقه ای عمل می شود بیان داشت: مگر مردم خیابان طالقانی و امام رضا چه گناهی کردند که باید همه نگاهها به قسمت غربی شهر آمل باشد و مردم این مناطق که شاید جزو اقشار کم درآمد جامعه باشند از داشتن فضای سبز مناسب محروم باشند.

وی تاکید کرد:  ساخت 14 پارک محله براساس اولویت ها مشخص شد و چرا اجرایی نمی شود و برای احداث پارک های محلات هرکس دلش خواست انجام می دهد که ما وظیفه داریم به همه شهر امکانات یکسان ارائه دهیم.

عضو شورا با انتقاد از اعضای شورا که نظارت خود را بیشتر کنند گفت: در بلوار شهید طبرسی زمینی بمساحت 320 مترمربع در بر خیابان را برای احداث ساختمان سازمان تاکسیرانی خریداری کردیم و حتی برای ساخت آن نقشه و کلنگ زده شد.

وی اشاره کرد: متاسفانه مشاهده می کنیم که همین زمین با داشتن کاربری تجاری مسکونی به پارک کوچک تبدیل شده است.

ابراهیم زاده تاکید کرد: اگر سازمان قصد ساخت آن را نداشت شهرداری می توانست با فروش آن براساس قیمت کارشناسی بخشی از بدهی های خود را پرداخت می کرد.

عضو شورا اشاره کرد: در حدود یکماه قبل نامه ای به شهرداری نوشته تا لیست کارکنان شهرداری و سازمانهای وابسته ارسال شود ولی تاکنون هیچ گونه لیستی به شورا ارسال نشد وهیئت رئیسه شورا علت عدم ارسال لیست را پیگیری کند.

قدرت الله نائیج نژاد عضو شورا با اشاره به نامه راهور شهرستان در خصوص پرداخت مبلغی به عنوان کمک جهت تعمیرات ساختمان گفت: مگر زمین و ساختمان مال شهرداری نیست که چطور به خودشان اجازه می دهند مغازه ای را بدون هماهنگی شهرداری ساخت و ساز کنند و با مبالغ هنگفتی اجاره دهند.

وی افزود: مسئول وقت راهور شهرستان پاسخگو باشد که بدون هماهنگی دست به چنین کاری زده است و باید با دستگاههای متخلف که بدون هماهنگی ساخت و ساز می کنند برخورد شود.

در این جلسه پس از قرائت نامه های وارده احداث پارک محله شهرک ایثار، بلوار جانبازان ایثار 5 و بلوار طالب آملی دریای 45 مورد موافقت قرار گرفت.