از بیان مطالبات فعالان حوزه کشاورزی تا ضرورت اقدام برای مقابله با تب برفکی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، سید جعفر رسولی، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل در جلسه شورای کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت از منابع آب آمل با بیان این که از 38 هزارهکتار زمین کشاورزی تحت کشت 70 درصد آب تخت شده است، گفت: وضعیت کشاورزان خوب است که در دشت سر یک ماه جلو افتادند و این سبب خواهد شد تا در داشت و برداشت جلو باشیم.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد حمایت های لازم از کشاورزان صورت گیرد که در خصوص کود دارای مشکلی نیستیم.

رسولی افزود: پیگیری در خصوص تب برفکی صورت گرفت و امیدواریم بحث کمبود واکسن پیگیری شود که به لطف الهی در شرایط کنونی بحث تلفات را نداریم و مهار شده است.

معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه آمل با بیان این که کشاورزان نسبت به بیمه اقدامات لازم را صورت دهند خاطرنشان کرد: تلاش های خوبی از سوی بانک کشاورزی آمل صورت گرفت ولی از عملکرد دیگر بانک ها در پرداخت مطالبات خسارت دیدگان راضی نیستیم.

وی تصریح کرد: برای رفع مشکلات فعالان حوزه کشاورزی مانند مرغداران و زنبورداران جلسات فرعی تشکیل می شود تا بتوانیم زمینه رفع مسائل و مشکلات آنان را فراهم کنیم.

ضرورت آموزش های لازم برای مقابله با تب برفکی

مجید غلامپور، رییس دامپزشکی آمل با بیان این که در حال حاضر در خصوص بیماری تب برفکی تلفات داریم، گفت: کانون فعالی در شهرستان نداریم و امیدواریم واکسن های بیشتری تهیه کنیم.

وی تصریح کرد: 75 درصد گله های گوسفندی و 56 درصد گله های گاوی واکسن زده شد که اگر شرایط بهداشتی رعایت نشود با شکست واکسیناسیون مواجه می شویم که ضرورت دارد آموزش در اولویت قرار گیرد که می تواند کمک بسیاری صورت دهد.

وضعیت مرغداران از خط قرمز گذشته است

علیمراد داودی، رییس انجمن صنفی کارفرمایی مرغداران گوشتی آمل با بیان این که 2400 واحد مرغداری در مازندران داریم که با توجه به شرایط موجود نزدیک به 130 میلیون به هر مرغدار خسارت وارد شده است، گفت: قیمت مرغ در بازار 3450 تومان اما برای ما 4250 تومان تمام می شود.

وی تصریح کرد: اگر به سامانه ها مرتبط شویم مشکلات کمتری خواهیم داشت که سهمیه جوجه ریزی مازندران در ماه 9 میلیون است.

داودی افزود: ضرورت دارد حمایت های شایسته ای از مرغداران صورت گیرد که وضعیت ما از خط قرمز نیز گذشته است.

ضرورت مقابله با قاچاق گل و گیاه

الیاس لاریجانی، عضو هیات مدیره اتحادیه گل و گیاه آمل بر ضرورت حمایت از فعالان گل و گیاه تاکید کرد و بیان داشت: نیاز است تا حمایت های شایسته ای صورت گیرد که آمل در بخش های بسیاری دارای رتبه برتر در سطح استان و کشور است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: قاچاق گل وگیاه را داریم که باید عزم شایسته ای در راستای مقابله با آن صورت گیرد که تحقق این امر زمینه اشتغال زایی و  جلوگیری از خروج سرمایه را فراهم می کند.

محسن شکوری، نماینده تعاونی زنبورداران آمل نیز بر حمایت های لازم از این عرصه تاکید کرد و بیان داشت: تلاش های ارزشمندی از سوی زنبورداران صورت می گیرد که نیاز است به ما توجه شود.

وی تصریح کرد: خواستار آن هستیم تا برای رفع مسائل و مشکلات زنبورداران جلسه ای اختصاصی برگزار شود تا بتوانیم همه مسائل و مشکلات موجود را به نحوی شایسته مطرح کنیم.