تندرو خواندن نیروهای انقلابی ریشه در نفوذ دشمن دارد/ تئوریزه کردن بی عفتی هدف اصلی غرب است

 

کمال نیوز: آیت الله سید احمد خاتمی، امروز در مراسم شهادت امام هادی (ع) که در حوزه علمیه امام صادق (ع) قائمشهر برگزار شد، به آثار بر جای مانده از این امام همام اشاره کرد و گفت: از آن جمله زیارت جامعه کبیره و زیارت امیرمؤمنان علی(علیه السلام) در غدیر خم است که متنی فاخر برای معرفی حضرت امیر می باشد.

 

وی با توجه به این که محبت اهل بیت (علیهم السلام) از الطاف الهی است خاطرنشان کرد: خطه مازندران این افتخار را دارد که اولین حکومت شیعی در آن به وجود آمد و به ثمر نشست.

 

آیت الله خاتمی به آمار طلاب استان مازندران اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون ٦هزار طلبه از این استان مشغول به تحصیل در حوزه های علمیه هستند که این میزان بیشترین آمار در سطح کشور است.

 

وی دوران کنونی را از جمله طلایی ترین دوره های حوزه های علمیه در طول تاریخ دانست و اظهار داشت: علت این امر اهتمام همه جانبه مرجعیت و شخص رهبری در بالندگی و تقویت حوزه های علمیه است.

 

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر این که امروزه احساس نیاز بیشتری به قشر روحانیت می رود افزود: روحانی سخنگوی دین است و امروزه به برکت نظام روحانیت و حوزه شاهد شکوفایی استعدادهای درخشانی هستیم که باید در صحنه حضور یابند.

 

وی هویت روحانیت را از سه منظر مورد بحث قرار داد و گفت: نگاه شغلی و نگاه صنفی دو برداشت غلط از شأن و وظایف طلبگی است که مولّد آفات بسیاری خواهد بود.

 

آیت الله خاتمی نگاه عاشقانه به کار طلبگی را نگاه سوم و نگاه صحیح نسبت به جامعه روحانیت دانست و تصریح کرد: تمام کسانی که در حوزه به جایی رسیدند از همین منظر به وظیفه طلبگی خود نگاه کرده اند.

 

وی فضل الهی را ثمره سربازی خالصانه در راه حق معرفی کرد و خاطرنشان کرد: دل سپردن به حضرت حق و توسل به امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) راه خدمت به دین خدا را برای انسان خواهد گشود.

 

امام جمعه موقت تهران، روحانیت را مرزبان دین و اسلام ناب دانست و افزود: از ویژگی های مرزبانی عافیت طلب نبودن و پذیرفتن زندگی جهادی است.

 

وی هدفمند بودن را ویژگی دیگر مرزبانی از دین خدا دانست و افزود: عالم دین با انگیزه الهی و هدفی مشخص در این جایگاه قرار دارد که او را به پاسداری از ارزش ها وامی دارد.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور، آموزش و تربیت نیروهای جوان حوزه را امری لازم و ضروری در جهت پاسداری از اسلام ناب معرفی کرد و تأکید کرد: برای سطوح مختلف در حوزه ارزیابی دقیق و کارشناسانه صورت گرفته است که حاصل این ارزیابی احساس نیاز بیشتر در اهتمام به فراگیری دروس حوزوی است.

 

وی افزود: توجه بیشتر به ادبیات فارسی و به ویژه علم معانی و بیان به جهت کاربرد وسیع آن در علم تفسیر امری ضروری خواهد بود.

 

آیت الله خاتمی از ویژگی های دیگر مرزبانی دین خدا را سلامت فکری مبلغ دانست و با اشاره به حدیث شریفی از امام علی (علیه اسلام) تصریح کرد: کسی که در برابر حق و باطل موضعی نداشته باشد، قطعا در مقابل حق خواهد بود، چرا که بی طرفی با اصل دیانت در تعارضی آشکار است.

 

وی شجاعت را شاخصه دیگر مبلغان دین و پاسداران حریم الهی نام برد و یادآور شد: یک نمونه از مصادیق شجاعت این است که انسان در برابر جوسازی رسانه های دشمن بایستد و بدون ترس از تخریب ها و توهین ها از حقیقت دفاع کند.

 

امام جمعه موقت تهران، با تأکید بر این که مرزبان دین خدا باید دشمن شناس باشد گفت: روحانی باید بداند که هدف کجاست و بتواند هجمه های عظیم تبلیغاتی دشمنان علیه نظام اسلامی را ابتدا بشناسد و بعد به مقابله با آن ها بپردازد.

 

وی مقابله دشمن با عفت عمومی و ارزش های اخلاقی در جامعه را امری انکارناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: تئوریزه کردن بی عفتی و بی اعتبار ساختن بنیان خانواده از اهداف دشمنان نظام اسلامی است.

 

آیت الله خاتمی هدف قرار دادن نظام سیاسی حاکم بر مبانی اسلام را از دیگر اهداف دشمنان جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: نظام سیاسی حاکم بر جامعه ما در تداوم حرکت رسول اکرم و ائمه اطهار (علیهم السلام) است و همین امر دشمنی دشمنان اسلام را برانگیخته است.

 

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، ولایت فقیه را امری لازم و ضروری در تشکیل نظام اسلامی معرفی و تصریح کرد: ولی فقیه تنها یک رهبر سیاسی نیست بلکه نائب امام زمان است و مشروعیت او نیز بر همین مبنا است.

 

وی نسبت به نفوذ دشمن در میان دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز جامعه هشدار داد و گفت: از مصادیق نفوذ این است که نیروهای انقلابی را افرادی تندرو و افراد سازش گر را افرادی معتدل در جامعه معرفی کنند.

 

امام جمعه موقت تهران در پایان ادامه داد: مرزبانی دین حق نیازمند داشتن نظامی بر پایه اسلام ناب محمدی است که به برکت انقلاب اسلامی چنین نظامی تشکیل شد و اکنون علمداری آن به دست مقام معظم رهبری است و بر همه تکلیف است که از ایشان تبعیت کنند.رسا