تشریح عملکرد سال 94 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل

 

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل ، حسین نذیری با بیان اینکه واحد عملیات این سازمان 1538 ماموریت در بخش های اطفای حریق و امداد و نجات را در سال جاری انجام داده اند، اظهار کرد:از میان ماموریت ها 703 مورد مربوط به اطفای حریق و835مورد مربوط به امداد و نجات است.

وی با اشاره به اینکه حریق منزل مسکونی با 152 مورد بیشترین و حریق انبار با 4 مورد کمترین آمار آتش سوزی را به خود اختصاص داده است،افزود: گرفتن حیوانات وحشی با 235 مورد بیشترین وخفگی با گاز با یک مورد کمترین آمار امدادو نجات را شامل می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل افزود: بر اساس تقسیم بندی موارد عملیاتی این سازمان در سال 1394 در بخش های سقوط از ارتفاع و برف و کولاک تماسی با سامانه 125 صورت نگرفته است

نذیری بیان کرد: آتش نشانان آملی تعداد 1208 ماموریت در داخل محدوده و330 ماموریت در خارج از محدوده شامل جاده های بین شهری و روستاها را در این مدت به خوبی انجام داده اند

وی با اشاره به فرارسیدن سال نو رعایت نکات ایمنی بیشتر در منازل و اماکن تجاری را ضروری دانست و گفت واحد روابط عمومی سازمان جهت آکاهی بخشی به شهروندان بنرهای متعدد ومتنوعی را حاوی پیام های ایمنی و پیشگیری در محل های پر تردد شهری نصب کرده است.

نذیری ادامه داد طراحی و توزیع بروشور و درج اخبار و ارتباط با رسانه های محلی، استانی و کشوری از فعالیت هایی بوده که واحد روابط عمومی به خوبی انجام داده است که در این راستا از اصحاب رسانه تشکر ویژه باید نمود که در اطلاع رسانی اخبار و پوشش خبری فعالیت های واحد های مختلف سازمان همکاری خوب و سازنده ای را داشته اند.

نذیری خاطر نشان کرد: نیروهای عملیات سازمان آتش نشانی آمل در ایام پر ترافیک مانند ایام سوگواری حسینی ، روزهای انتهای سال ، ایام نوروز و... به صورت آماده باش و با استقرار خودروهای سنگین اطفائی وامدادی در مناطق پر خطر به شهروندان و مسافران خدمت رسانی میکنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در بخش دیگری از تشریح عملکرد این سازمان به اقدامات واحد آموزش و پیشگیری اشاره و اظهار کرد:1388 پرونده ایمنی و ساختمانی در سال جاری مورد بررسی قرار گرفت

وی افزود: از 1388 پرونده بررسی شده 580 مورد پایان کار،548 مورد صدور پروانه ساختمانی و 260 مورد اصناف بوده است.

نذیری با اشاره به اینکه 620 نفر از کارکنان ادارات شهرستان آمل که نمونه هایی از آن را میتوان به کلانتری های شهر،بیمارستانها و... اشاره کرد، که در بخش آموزش های عمومی با مباحث ایمنی و راهکارهای پیشگیرانه مطلع شدند.

نذیری همچنین به بازدید 80 مدرسه با تعداد 2675 دانش آموزش از سازمان و آموزش 80 مدرسه با تعداد 12282در محل مدارس اشاره کرد و از مدارس علاقمند به این موضوع خواست در سال جدید میتوانند در خواست بازدید و آموزش خود را به سازمان ارسال نمایند.

وی در پایان از اعضای محترم شورای اسلامی شهر به ویژه سر کار خانم مهندس قربانی نماینده محترم شوراء اسلامی شهر در سازمان و شهردار عزیز آمل در طول یکسال اخیر ابراز تشکر و قدردانی کرد وگفت : تصمیمات و راهنمایی های مدیران ارشد شهری و نماینده های مردم در شورای اسلامی شهر نقش ارزنده ای در تبلور خدمت این سازمان به شهروندان شریف آمل داشت.

نذیری همچنین سالی خوش و بدون حادثه برای همه هموطنان ایران اسلامی به ویژه شهروندان آملی را خواستار شد و گفت شهر ایمن از دغدغه های سازمان ما بوده و امیدواریم با عنایت خداوند متعال این مهم در سال آینده بیش از پیش گردد.