مذاکرات هسته ای نشانگر قدرت و عزت نظام اسلامی بود / ضرورت حمایت از برجام

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) که در مسجد امام سجاد(ع) محله بربری خیل آمل برگزار شد با تسلیت شهادت این بانوی گرانقدر اظهارداشت: امیدواریم همه ما بتوانیم در زمره عزاداران واقعی حضرت فاطمه الزهرا(س) قرار گیریم.


رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس خاطرنشان کرد: در کشور ما با اتفاق عظیم و شگرفی که به نام انقلاب اسلامی به وجود آمده نظامی براساس قانون اساسی استقرار پیدا کرده است.


وی تصریح کرد: در جنگ جهانی حاکمیت ها وارد تهران شده و معاهده تهران را منعقد کردند که حتی محمدرضا شاه را در اجلاس هم دعوت نکردند و زمانی می خواستند کشور را ترک کنند دستور دادند شاه چند دقیقه با استالین در سفارت روسیه مذاکره داشته باشد.


عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: حاکمیتی که پشتوانه مردمی نداشته باشد و انتخابات در آن صورت نگیرد نتیجه اش چیزی می شود که برای حکومت پهلوی در ایران به وجود آمده است.


نماینده مردم آمل در مجلس خاطرنشان کرد: انگلستان تعهد کرده بود با رفتن رضا خان، سلطنت پسرش قطعی باشد اما باز اجازه این کار را نمی دادند که چرا باید این فرد به رادیو آلمان گوش دهد و گرایش به آن ها دارد که او رادیو را به سفارت انگلستان فرستاد تا آن ها اجازه دهند.


یوسفیان ملا با اشاره به مذاکرات هسته ای افزود: در مذاکرات هسته ای یک طرف جمهوری اسلامی ایران و از آن طرف تمام کشورهای ابرقدرت جهات تحت عنوان 5+1 به مذاکره با همدیگر پرداختند.


رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس خاطرنشان کرد: مشکلات و بعضی مفاسد اقتصادی در کشور وجود دارد که باید اصلاح شود اما این مذاکرات هسته ای و حضور در برابر ابرقدرت های جهانی نشانگر عزت و سخن گفتن از موضع قدرت نظام اسلامی در مجامع بین المللی است.


وی با بیان این که نتیجه مذاکرات هسته ای به لطف الهی خیر است و تا آن جایی که مقام معظم رهبری حمایت کردند مجلس باید همراهی داشته باشد، گفت: همه مشکلات کشور با برجام حل نمی شود اما این طور نیست تحریم ها برای ما مشکلاتی ایجاد نکرده باشد.


عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به دیدار با رییس مجلس سریلانکا اظهارداشت: در این دیدار رییس مجلس سریلانکا بیان کرد ما یک میلیارد و یکصد میلیون دلار به جمهوری اسلامی ایران بدهکار هستیم و می خواهیم این پول را پرداخت کنیم اما جمهوری اسلامی به سبب تحریم نمی تواند این مبلغ را دریافت کند و اگر در سفری که از سوی رییس مجلس ایران دعوت شدیم مشکل ما حل می شود این سفر صورت گیرد.


یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: مانع آمدن مطالبات ما از کشورهای دیگر برجام بود و دلیلی ندارد بی خود و بی جهت در مجلس در خصوص برجام مخالفت کنیم.


نماینده مردم آمل در مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد عزت، استقلال و فرهنگ خود را حفظ کرده و اجازه نفوذ به دشمنان ندهیم و از آن طرف هم باید حمایت داشته باشیم که ما از کشورهای مختلف ما چین و هندوستان عدد بسیار بالایی مطالبات داریم.


وی با بیان این که جمهوری اسلامی با قدرت در پای میز مذاکرات هسته ای حضور پیدا کرده است، گفت: مذاکرات بده بستان است و این طور نمی شود کسی بگوید من چیزی ندادم و چیزی گرفتم و تعارفی نداریم که چیزهایی را دادیم و چیزهایی را گرفتیم و ضرورت دارد متوجه نتیجه باشیم که خدایی ناکرده استقلال و تمامیت ارضی کشور دچار خدشه نشود.


 رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس با اشاره به این که جمهوری اسلامی در مسیر عزت قرار دارد که این قدرت مردمی و دین است، گفت: کشور ما مشکلاتی هم دارد که باید بیان شود و یکی از آن ها مفاسد اقتصادی است.


وی خاطرنشان کرد: تا زمانی افراد صاحب نفوذ دخالت نداشته باشند امکان ندارد مسائلی مانند زمین خواری و معوقات بانکی صورت گیرد که با آماده شدن بسترها شاهد فساد می شویم.


یوسفیان ملا با اشاره به این که انتخابات یک رفراندوم عمومی است، گفت: با وجود بعضی مشکلاتی که در کشور وجود دارد مردم ما در مجموع نظام اسلامی را با تمام وجود علاقه داشته و آن را حفظ می کنند.