آقای استاندار سرت را بالا بگیر! / نگاهی به کارنامه ربیع فلاح جلودار در سال ۹۴

 

کمال نیوز: نمیدانیم اگر قرار بر تکیه بر آمار و ارقام واقعی باشد استانداری مازندران چه چیزی در چنته دارد که برای مردم ارائه کند؟ متاسفانه عده ای که آب و نانشان به ماندن یا رفتن فلان مسئول وابسته است و با تعویض یا عزل دست اندرکاران دچار خلاء شخصیتی می شوند فکر می کنند که ما هم مانند خودشان نان را به نرخ روز می خوریم و اگر انتقادی انجام می دهیم برای گرفتن منافع شخصی است.

متاسفانه این افراد که از بد روزگار پست و مقامی هم در دفتر دستک استانداری برای خودشان دست و پا کرده اند هر لحظه بیم ماندن یا رفتن استاندار را دارند و از این زاویه دید است که با رسانه ها و افکار عمومی برخورد می کنند.

در واقع ما قصد وارد شدن و پاسخ دادن به اظهارات سخیف منتسب به روابط عمومی استانداری مازندران در شبکه های اجتماعی که روزنامه وارش و پایگاه خبری وارش نیوز را "دروغگو" خطاب کرده بود نداشتیم منتها چون دیدیم گاهی سکوت ممکن است برداشت های متفاوت در میان مخاطبان فهیم ما ایجاد کند بهتر دیدیم تا فقط این نکته را یادآوری کنیم که روزنامه وارش و پایگاه خبری وارش نیوز علی رغم اینکه به یک شرکت منتسب هستند منتها مدیران مسئول و تحریریه مجزا دارند و به هیچ وجه در بیان دیدگاه ها به یکدیگر وابستگی ندارند.

نکته دوم هم در مورد رویکرد انتقادی رسانه نسبت به منابع  قدرت و ثروت است که بر اساس قانون حق طبیعی مردم است تا اگر کم کاری و اهمالی می بینند از طریق رسانه ها به عنوان چشم و گوش بیدار جامعه اعلام کنند منتها چون وارش نیوز مجیز قدرت را نمی گوید و به آقایان مانند کاری که چند روز پیش و در بیانیه اغراق آمیزی که در یکی از نشریات مازندران در مدح و ثنای استاندار و تشبیه فلاح به هاشمی رفسنجانی منتشر شد ، استقلال فکری و تعهد در برابر مطالبات مردم را حفظ کرده و میدان ترکتازی به آقایان نمی دهد عصبانی هستند. به هر حال آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.

جناب روابط عمومی که خیلی دلت به حال استان می سوزد لطف کن مستدل و با مصادیق مبرهن بگو در این مدت نزدیک به سه سال گذشته در زمینه های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی چه کارهایی در سطح استان انجام شده است که منجر به تحولات  ریشه ای یا بنا بر وعده آقای ربیع فلاح « تغییر چهره استان ظرف ۲ سال» در مازندران بشود؟ چند نفر اشتغال ایجاد شده است؟ چه تعداد کارخانه از ورشکستگی نجات پیدا کردند؟ کدام پروژه تولیدی و عمرانی که تاثیر مستقیم بر معیشت و سفره مردم دارد به سرانجام رسیده است؟ صرف نام بردن از چهار تا اتوبان و بزرگراه هراز و چالوس که اعتبار ملی دارند و مصادره به مطلوب آنها نتیجه مورد نظر را برایتان به ارمغان نخواهد آورد. واقعیت کف جامعه در استان مازندران این است که "اتفاق مهمی نیافتاده است " و در بر همان پاشنه ای میچرخد که پیش از این می چرخید. استان مازندران که سرشار از منابع  و مواهب الهی است نباید در چنین وضعیتی باشد که حتی در "بیانیه مدح استاندار" هم به افزایش روزافزون آمار طلاق ، بیکاری و اعتیاد اشاره شده است و به قول معروف آش آنقدر شور شده که صدای آشپز را هم درآورده است.

به هرحال برای ما فرقی نمی کند ربیع فلاح استاندار باشد یا کس دیگری در این پست نشسته باشد. آنچه برای ما اهمیت دارد "عملکرد" و "مصادیق" هستند نه صرفا بیان انتزاعی چند آمار پرت و پلا که هیچ راهی هم برای راستی آزمایی آنها وجود ندارد و تنها برای پرکردن دفاتر و ارسال به مرکز تهیه می شوند.

اکنون که در آستانه سال جدید قرار داریم ضمن آرزوی سالی خوش برای مجموعه استانداری و مردم استان مازندران امیدواریم که اگر فلاح در سال آینده همچنان به صندلی استانداری جلوس کرده است، یک تکانی به خودش و مجموعه تحت امرش بدهد و با طرد کردن مجیز گویان از دور و برش دست به یک انقلاب اساسی بزند.

اگر هم آنطور که شایعه شده است قرار است با استانداری خداخافظی کند خدا پشت و پناهش باشد و امیدواریم شخصی که به جای او بر مسند می نشیند لااقل فکری به حال استان بکند و حواسش باشد که ما چشم از او بر نمی داریم./وارش نیوز