زندان آمل تعطیل شد

به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، در راستای قانون انتقال زندان ها و مراکز اقدامات تامینی و تربیتی موجود به خارج از شهرها، ظهر امروز دکتر جهانگیر طی تماس تلفنی با مدیرکل زندان های استان مازندران، دستور تعطیلی زندان آمل را صادر نمود.
با توجه به درخواست های مردم آمل و پیگیری های اخیر، ظهر امروز دکتر جهانگیر طی تماس تلفنی با مدیرکل زندان های استان مازندران ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته توسط اداره کل زندان های استان و حسن تعامل و همکاری مسئولین قضایی استان در راستای کاهش جمعیت کیفری، به طور رسمی دستور تعطیلی این زندان را صادر نمود.
دکتر جهانگیر در خصوص تعطیلی این زندان گفت: زندان آمل به دلیلی فرسودگی و مزاحمت هایی که برای مردم ایجاد کرده بوده در اولویت انتقال قرار داشت که به لطف خدا این اتفاق امروز به وقوع پیوست.
رئیس سازمان زندان ها با اشاره به ساخت پروژه جدید زندان آمل گفت، زندانیان این زندان به سایر زندان های سطح استان منتقل شدند
وی همچنین افزود: طبق قانون سازمان زندان ها مکلف به انتقال تمام زندان ها از داخل شهرهاست که امیدوارم با تامین بودجه مناسب از سوی دولت سایر زندان ها نیز طی برنامه ریزی کوتاه مدت از داخل شهرها خارج شود.
شایان ذکر است رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور قبلا از تعطیلی این زندان تا پایان اسفندماه خبر داده بود.
پس از زندان کارون اهواز که در دهه فجر تعطیل شد، زندان آمل دومین زندان کشور است که طی سال جاری تعطیل می شود.