کاشت176 نهال به یاد شهدای سوادآموز کشور و شهید اسکندر بهزادی آموزشیار سواد آموزی آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ همزمان با سراسر کشور و در هفته منابع طبیعی کاشت 176 نهال به یاد شهدای سوادآموز و شهید اسکندر بهزادی آموزشیار سواد آموزی آمل و با حضور امام جمعه آمل، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران، مدیر و معاونین آموزش و پرورش آمل ، رییس اداره سوادآموزی آموزش وپرورش آمل، عضو شورای اسلامی شهر آمل ، خانواده های معظم شهدا، سوادآموزان و آموزش دهندگان طرح برون سپاری سوادآموزی در بوستان شهدا دبیرستان عصمتیه کاشته شد.

محمد تقی نیا معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه 6 شهید از 176 شهید سوادآموزی کشور مازندرانی هستند گفت: این کار بعد از 37 سال از پیروزی انقلاب یک کار بدیع می باشد که به یاد هر شهید سواد آموز یک نهال با دستان سوادآموزان کاشته می شود.

 وی با اشاره به اینکه همه ما پیروان شهیدان عزیز هستیم افزود: تمام تلاش بر این است که یاد و خاطره شهدا را در جان و ذهن خودمان تجلی بخشیم.

تقی نیا اجتماع سوادآموزان و ذوق و شوق آنان در کاشت نهال به یاد هر شهید را عملی پسندیده عنوان کرد و خواستار فرهنگ سازی در زمینه درختکاری شد.

حمید محمد نسب مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان اینکه امنیت کشورمان را مدیون شهدا هستیم گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس از تمام قشرها برای نبرد با دشمن تا به دندان مسلح حضوری فعال داشتند که 176 شهید والامقام سواد آموزی کشور بودند.

 وی با تاکید بر اینکه امروز برای حفظ حرمت حرمین اهلبیت درسوریه و عراق جوانان این کشور مشغول نبرد با دشمنان اهلبیت و اسلام هستند افزود: این عزیزان به عشق حضرت زینب عازم کشور سوریه می شوند تا به تکفیری ها و داعشی ها بفهمانند اگر حضرت عباس نیست از عمه جانش زینب دفاع کند ما هستیم و تا آخرین قطره خون دفاع خواهیم کرد.

محمدنسب با قدردانی از تلاش رییس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش آمل در برپایی این مراسم بیان داشت: امروز در بوستان شهدا حضور پیدا کردیم که با کاشت نهال ادامه دهندگان راه شهدا بخصوص شهید عزیزمان اسکندر بهزادی آموزشیار سوادآموزی آمل باشیم.

وی تاکید کرد: شهید بهزادی و 176 شهید والامقام در دامن مادرانی پرورش یافتند که از رهروان حضرت زهرا و حضرت زیبنب هستند که بهترین و محکم ترین راه بهره گیری از سیره شهدا می باشد.

عزت‌الله یداللهی رییس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش آمل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: اقتدار و امنیت امروز کشور ما حاصل از خودگذشتگی‌های شهدا در انقلاب و دوران دفاع مقدس و در مرحله بعد ساخت موشک‌ها با بردهای مختلف در کشور است و مجموعه این توانمندی‌ها در سایه رهبری رهبر معظم انقلاب اقتدار کشور ما را شکل داده است.

وی افزود: حقیقتاً قیمت معامله  شهدا با خداوند، بهشت برینی است که پروردگار وعده داده است و امروز حفاظت از این دستاورد، ارمغان  و ارزش آبرومندانه پاسداری از آن و حفظ بصیرت در جنگ امروز عقیده و فرهنگ است که همان مزد شهادت را نیز خواهد داشت.

رییس اداره سوادآموزی آموزش و پرورش آمل تاکید کرد: عزت و جایگاه کنونی نظام و کشور ما مدیون خون شهدای عزیز، ایثارگری جانبازان و همت بلند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.

در این مراسم لوح یادبودی به خانواده شهید اسکندر بهزادی تقدیم شد.