شورای نگهبان تخلفات انتخاباتی را پیگیری کند

 

کمال نیوز: عبدالوحید فیاضی در نشست خبری و مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان که در دفتر ارتباط مردمی وی در این شهرستان صورت گرفت، اظهار کرد: حضور پر شور ملت ایران در پای صندوق‌های رای در هفتم اسفند، نشانه امید مردم به بهبودی اوضاع و دلبستگی آنان به نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام و رهبری می‌دانم و این حضور را ارج می‌نهم.

وی افزود: دشمن قطعا از این حضور ناامید و دوستان در سراسر عالم امیدوارتر از گذشته شدند و موازنه به نفع کشور تنظیم شد و سود آن برای کشور از نتیجه انتخابات بیشتر است، همانگونه که رهبر معظم انقلاب رای مردم را پس‌اندازی برای سرمایه‌گذاری سیاسی و اجتماعی کشور دانستند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر سهم مشارکت در اقتدار نظام، تصریح کرد: مردم هیچ وقت کوتاهی نکردند و این بار هم بیشتر از گذشته تلاش داشتند، نتیجه هر چه باشد قابل تامل است اما مهم‌تر از آن مشارکت مردم است.

فیاضی به تخلفات صورت گرفته در روز اخذ رای اشاره کرد و گفت: تخریب، خرید و فروش رای و پول‌‌هایی که به بهانه هزینه انتخابات از تخلفاتی است که غیرقابل چشم‌پوشی است.

فیاضی از دیگر تخلفات صورت گرفته در انتخابات را حضور خودروهای مختلف با پلاک شهرستان‌های دیگر استان از جمله بابل در منطقه چمستان، توزیع 150 میلیون تومان پول و وعده و وعیدها، حمل و تحویل 100 شاخه میلگرد در شب انتخابات در کیاکلای لاویج، تحویل مصالح برای سالن روستای کاسگر محله، پیدا شدن برگ رای به نام اینجانب در خیابان‌های نعمت‌آباد چمستان و... عنوان کرد و گفت: این نشان از یک سناریوی از پیش تعیین شده دارد، در اعلام نتایج آرا نیز تا شش صبح به طور غیررسمی اعلام کردند انتخابات دو مرحله‌ای شده اما بعد از ساعاتی اعلام کردند فلانی رای آورد!

وی افزود: این‌ها سئوالات جدی است و من حق خود می‌دانم تا از حقوق مردم دفاع کنم، بنابراین براساس قانون موارد مطروحه را پیگیری می‌کنم و هر چه را شورای نگهبان حکم کند می‌پذیرم و تابع قانون هستم، زیرا مطمئن هستم مردم از روی شناخت به من رای دادند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون ندیدم تعرفه رای زیر دست و پای مردم در خیابان‌ها افتاده باشد، این شاهکار جدید است، وزارت کشور باید پاسخگو باشد.

فیاضی با اشاره به اینکه صبح دوشنبه، شکایت خود را رسما به فرمانداری نور تحویل دادم، گفت: اگر شورای نگهبان به این مستندات توجه کافی داشته باشد، اگر به بطلان انتخابات این حوزه هم ختم نشود، قطعا به ابطال برخی از صندوق‌ها منجر می‌شود.فارس