حماسه 6 بهمن آمل نشانگر هوشیاری و بصیرت مردم دیار علویان است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که تقوامحوری زندگی انسان را در مسیر تعالی قرار می دهد، گفت: ضرورت دارد انسان به نحوی شایسته در مسیر تقوا قرار گرفته تا بتواند زندگی خود را در خط ارزشمندی قرار دهد.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: شیطان در کمین انسان است که برنامه های بسیاری تدارک دیده و تلاش دارد انسان را از مسیر اصلی منحرف کند که باید هوشیاری لازم را داشته باشیم.

امام جمعه آمل با بیان این که انسان باید مراقب اعمال و رفتار خود باشد که اگر در مسیر کارهای خیر و نیکو قرار گیریم از اجر و ثواب گرانقدری برخوردار است، گفت: نیاز است دستورات دین را زیبا فهمیده و در مسیر بهره گیری از تعالیم والای دینی کوشا باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به تشییع و تدفین چهار شهید مجاهد مقاومت مردمی یمن در آمل افزود: این مبارزان در یمن مجروح شده و برای مداوا به تهران آمدند که همین جا به شهادت رسیده و با موافقت خانواده هایشان در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل دفن شدند.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه نظام اسلامی در راستای حمایت از مظلومان در سراسر عالم است که هر جا ندای مظلومی بلند شود باید فریادرسی داشته باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران ادامه داد: به دستور مقام معظم رهبری و از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه در راستای بازسازی بقعه متبرکه ناصرالحق آمل اقدام که تبدیل به فضای زیبا و زیارتی شده است.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: مردم شهرستان هزارسنگر آمل با حضور پرشور و گسترده خود در مراسم تشییع و تدفین شهدای مجاهد مقاومت مردمی یمن آبرو برای نظام اسلامی و مسلمانان شدند که این وحدت بازتاب خوبی برای سراسر عالم دارد.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه ششم بهمن سال 60 مردم شهرستان هزارسنگر آمل افزود: این حماسه بزرگ نشانگر بصیرت و هوشیاری مردم دیار علویان بود که در آن روز چهل شهید گرانقدر تقدیم نظام اسلامی شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهدای حماسه ششم بهمن حق بزرگی بر گردن ما دارند که باید در راستای بزرگداشت و پاسداشت مقام ارزشمند این عزیزان به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است کوشا باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با تاکید بر این که حرکت در مسیر پاسداشت شهدا خیر و ثواب ارزشمندی دارد، گفت: شهدا جان های پاک خود را برای امنیت نظام اسلامی فدا کردند که باید ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: تحریم های ظالمانه به وسیله پایان برجام برداشته شده که از همه فعالان این عرصه قدردانی و سپاس داریم و  بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید هوشیاری و دقت شایسته ای نسبت به حیله و نیرنگ استکبار داشته باشیم که آمریکا و اسراییل همواره به دنبال خدئه هستند .