برگزاری راهواره 330 کبوتر خونین بال فصل زمستان آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،آیت الله سید رحیم توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه قم امروز در راهواره 330 کبوتر خونین بال فصل زمستان آمل که به همت مجمع همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر این شهرستان در بقعه متبرکه ناصرالحق برگزار شد اظهارداشت: ما در این دنیا عوالم بسیاری داریم و تمام آن به ید قدرت خداوند متعال بوده که در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

وی با بیان این که حضرت حق هم خالق عالم ملک و هم خالق ملکوت عالم است، بیان داشت: ما در این دنیا عالم ظاهر و باطنی داریم که ظاهر عالم ملک و باطن ملکوت عالم است.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: همه در و دیوار این دنیا وجهه ملکی این عالم است که خداوند متعال با ید قدرت خود آن را آفریده که در قرآن کریم بیان شده تا در کنار ظاهر ملکی بتوانیم ملکوت عالم را ببینیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که اعمال ما انسان ها ظاهر و باطنی دارد، گفت: اگر تلاش کنیم از ظاهر عمل به باطن آن برسیم برکات و دستاوردهای ارزشمندی در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: افرادی تمام کارهایشان به ملاک حق تعالی بود که به نورانیت باطن دست پیدا می کنند و این انسان ها به سبب اعمالی جان خود را نورانی کرده و حالت خود را به عالم دیگر می برند.

آیت الله توکل با بیان این که شهدا از مقام ارزشمندی برخوردار هستند که عزت این بزرگواران حتی ملائکه را مسخر خود کرده است، گفت: شهادت ثمره زحمات و کار مثبت این عزیزان و اخلاص والا بود که حضرت حق آنان را لایق مقام شهادت یافته و به این مقام نورانی رسانده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح کرد: عده ای از بزرگان به مقام شهادت نرسیدند که باید افرادی باشند تا با وجود خود شهادت را امتداد داده و گوهر وجودی آنان سبب شود تا زحمات شهدا هدر نرود.

وی با بیان این که ما باید از حضرت حق بخواهیم اعمال ما در مسیری باشد که نورانیت در جانمان ایجاد شود، گفت: حضرت زینب(س) در حادثه عاشورا به شهادت نرسید اما با وجود، خطبه های اثرگذار و نفس های پاکش یزید را ذلیل و رسوا کرد.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: مردم یمن که در حال جنگ با آل سعود هستند از انقلاب اسلامی ما عبرت گرفته و استقامت را از ما آموختند که این گونه مقاومت می کنند.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که خون شهدا دارد کار خود را می کند، گفت: این خون ها به برکت رهبری انقلاب و وجود رهبری به برکت امام امت و وجود ایشان نیز به برکت خون امام حسین(ع) است.