برگزاری جشن گلریزان ضیافت مهر جهت کمک به جامعه هدف بهزیستی آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، فرماندار و معاون فرمانداری ویژه آمل، معاون مشارکت های مردمی بهزیستی مازندران، بخشدار مرکزی، اعضای مجمع خیرین شهرستان، خیران و نیک اندیشان شهرستان آمل در تالار صمیمی برگزار شد.

 عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به موافقت وزیر راه و شهرسازی با ایجاد مسکن معلولان در آمل گفت: از سال‌های قبل معلولان آملی زمینی برای ساخت مسکن 30 نفر در نظر گرفته بودند که با عدم موافقت وزارت راه و شهرسازی روبرو شدند.

یوسفیان‌ملا افزود: پس از دیدار وزیر راه و شهرسازی در راهروی مجلس شورای اسلامی، با کسب موافقت لازم این مشکل رفع شد.

وی اظهار کرد: مردم ایران اسلامی همیشه اهل خیر و نیکی هستند و براساس آیات، روایات و احادیث اهل بیت (ع) و معصومین در کمک به هم‌ نوع و نیازمندان گام برمی‌دارند.

یوسفیان ملا افزود: خیران و مردم می‌توانند در کنار هم دست به بر طرف کردن مشکلات زیادی از نیازمندان بزنند و نیکی‌ها و احسان در درگاه خداوند پاداش فراوان دارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان هم باید در امر خدمت ‌رسانی و توجه به محرومان به وظایف خود آشنا باشند، بیان کرد: باید مسئولان به فکر منابعی باشند تا مشکل فقر را برطرف کرده و نیازهای اساسی نیازمندان را رفع کنند.

نورالدین علاالدینی معاون مشارکت های مردمی بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در 9 ماهه امسال 100 میلیارد ریال با مشارکت مردمی محقق شد گفت: این میزان نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

علاءالدینی ادامه داد: در زمینه اشتغال 250 میلیارد تومان در این استان لحاظ شد که 170 میلیارد تومان در این بخش اعتبار تخصیصی بوده که توانستیم دست به جذب 120 میلیارد تومان بزنیم.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مراکز غیر‌دولتی اداره‌ کل بهزیستی مازندران با اشاره به انجام مرحله دوم معرفی افراد متقاضی تسهیلات اشتغال به بانک‌ها، گفت: مازندران در زمینه ایجاد مسکن برای معلولان طی دو سال گذشته از بین 32 استان کشور رتبه 31 را به خود اختصاص داده بود که سال گذشته این رتبه به عدد هشت رسیده و در 9 ماهه امسال رتبه برتر کشور را از آن خود کردیم.

علاءالدینی با اشاره به اینکه خیران بازوان پرتوان نهادهای حمایتی و اداره بهزیستی در شهرهای مختلف مازندران هستند، اظهار کرد: در استان مازندران مردم نوع‌ دوست و خیران مشارکت خوبی در مددرسانی به نیازمندان دارند.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با تاکید بر اینکه انسانیت می‌تواند یک انسان را متجلی کند، ادامه داد: برای حس نوع‌ دوستی در جوامع انسانی و اسلام مصادیق بسیاری مطرح است و دین اسلام نیز بسیار تاکید به خیرات دارد.

منفرد گفت: باید خیران و مردم در صحنه‌های مختلف حضور داشته باشند و با کمک به همنوع فقر و نداری را از جامعه بردارند.

وی بیان کرد: بر سر درب سازمان ملل سه بیت از شاعر بلند آوازه ایران درج شده که در آن مردم را به نوع‌ دوستی دعوت می‌کند و آنها را عضو یک پیکر می‌داند.

نصرت الله حسن زاده رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل با قدردانی از خیران آملی در جهت کمک به جامعه هدف بهزیستی در آمل گفت: در سالجاری بیش از 43 میلیون تومان همراه با جمع آوری 7 تن برنج از سوی خیرین به جامعه هدف بهزیستی آمل کمک شد.

  وی با اشاره به وجود 6 هزار پرونده در بهزیستی آمل یادآورشد: تمام کمک های خیرین در راستای کمک به جامعه هدف همانند زنان بی سرپرست ، بچه های بی سرپرست، معلولین، دانشجویان معلو ، معتادین پاک شده وغیره هزینه خواهد شد.

  رییس اداره بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به ساخت منازل مسکونی برای معلولین تحت پوشش خاطرنشان کرد: در 9 ماهه سالجاری برای 15 نفراز معلولین برای ساخت خانه 45 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که به هر نفر 3 میلیون تومان کمک در امر ساخت منزل مسکونی می شود.

 وی همچنین از توزیع 1500 سبد غذایی در ماه مبارک رمضان خبرداد و اشاره کرد: ارزش هر سبد غذایی 100 هزار تومان بوده است.

 

در ضیافت مهر و جشن گلریزان اداره بهزیستی شهرستان آمل مسئولان، مردم و خیران با برداشتن میوه‌هایی از درخت آرزوها، دست به یاری نیازمندان زدند و گره‌ای از مشکلات‌شان را باز کردند.

اجرای موسیقی زنده مازندرانی هم از دیگر برنامه‌های این جشن بود تا همه در یک شب شاد به یاری معلولان نیازمند و بی‌سرپرست بشتابند.

لازم بذکر که دراین ضیافت مهر نقدی 10 میلیون تومان و 40 میلیون تومان درخت آرزو توسط خیرین اهداشد