مراسم تقدیر از ثبت یاران نمونه شهرستان آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، همزمان با هفته ثبت احوال با حضور مدیرکل ثبت احوال مازندران، فرماندارویژه آمل، شهرداران، بخشداران و دهیاران، ثبت یاران نمونه شهرستان آمل مورد تجلیل قرار گرفتند.


علی رجبی مدیرکل ثبت احوال مازندران با اشاره به  ثبت 35 هزار واقعه ولادت در استان مازندران در 9 ماهه سال 94 خبر داد و گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل دو درصد افزایش دارد و دلیل این افزایش اطاعت از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ازدیاد نسل بوده است.


وی گفت: مردم مازندران در طول 37 سال اخیر وفاداریشان را به ولایت فقیه ثابت کرده اند.


مدیرکل ثبت احوال مازندران تعداد افراد فوت شده در این مدت را 11 هزار و 41 نفر اعلام کرد و از شهروندان خواست تا واقعه ولادت را حداکثر پس از 15روز و فوت را پس از 10 روز در ادارات ثبت احوال ثبت کنند.


رجبی بیان داشت: شهروندان برای دریافت اسناد مفقود شده نیازی به مراجعه به زادگاهشان ندارند و با مراجعه به نزدیک ترین اداره ثبت احول می توانند درخواستشان را ارائه و مدارک را دریافت کنند.


وی از صدور 80 هزار جلد شناسنامه جدید و 180 هزار قطعه کارت هوشمند در مازندران خبرداد و یادآورشد: صدور کارت هوشمند برای افراد بالای 15 سال در اولویت است و حداکثر تا سه سال آینده به پایان می رسد.


مدیرکل ثبت ‌احوال استان مازندران از تشکیل ستاد جلوگیری از افزایش طلاق و حفظ ثبات آماری آن در استان خبرداد و خاطرنشان کرد: ستادی از سوی استانداری برای جلوگیری از افزایش طلاق، حفظ و نگهداری ثبات آماری طلاق در وضعیت پایین آن تشکیل شد و هم‌ اکنون نسبت طلاق و ازدواج در مازندران ۴ به ۱ محاسبه‌ شده است.


رجبی از تعویض صد هزار جلد شناسنامه مکانیزه در مازندران خبرداد و افزود:  تاکنون 60 هزار جلد شناسنامه تعویض شد و بقیه نیز تاپایان سال تعویض می شود.


وی با بیان اینکه از سال 90 تا 93 بیش از 111 هزار کارت هوشمند در استان ثبت و صادر شده است اظهارداشت: رقم کارت هوشمند ثبت‌ نام‌ شده تا 9 ماهه سالجاری 150 هزار فقره می باشد که پیش بینی می شود تا پایان سال این تعداد به 300 هزار و در سال آینده به 840 هزار فقره برسد.


رجبی اذعان داشت: در مجموع 90 ایستگاه برای ثبت نام و 30 ایستگاه برای تحویل کارت هوشمند ملی در نظر گرفته‌ شده که این تعداد سال آینده به 151 پایگاه خواهد رسید.


رجبی آماری هم از فعالیت دفاتر پیشخوان در استان ارائه کرد و گفت: دفاتر پیشخوان مازندران از 15دفتر پارسال به 26 دفتر فعال افزایش یافت که قرار است 15 دفتر دیگر نیز تا پایان سال در استان فعال شوند.


احمد منفرد فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره ارتقای  جایگاه ثبت احوال نسبت به سالهای گذشته گفت: 97 سال از عمر ثبت احوال در ایران می گذرد که یک روند شتاب در جهت رشد و توسعه را طی کرده است.


وی تاکید کرد: ثبت احوال در گذشته به عنوان یک بایگانی مطرح بود ولی الان دولت الکترونیک تبدیل به دولت هوشمند شده است که یکی از سازمان های پیشرو در این بخش سازمان ثبت احوال می باشد.


 سید هلی هاشمی نسب رییس ثبت احوال شهرستان آمل با اشاره به ثبت 99 درصدی واقعه ولادت در مهلت قانونی گفت: در 9  ماهه سالجاری 4266 ولادت ثبت شده است که از این تعداد 2151مرد و 2115 زن می باشد که خوشبختانه 8/5 دهم رشد داشتیم.


وی با اشاره به کاهش 7 درصدی وفات در شهرستان افزود: درماهه اول 5/99 درصد وفات ثبت شده است درحالی که انتظار 8/99 درصد  مورد نظر بود.


رییس ثبت احوال شهرستان آمل با تاکید بر صدور کارت هوشمند یادآورشد: در نه ماه اول سالجاری 11724 کارت هوشمند صادر شد که در 8 ایستگاه در سطح شهرستان مشغول به صدور کارت هوشمند فعال هستند.