ضرورت اخلاق محوری کاندیدای انتخابات مجلس / رویکرد گروه های تکفیری مقابله با وحدت جهان اسلام است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که تقوای الهی معیار حق است، گفت: ولایت پذیری و محبت اهل بیت معصومین(ع) ثمرات و برکات ارزشمندی دارد که ضروری است در این مسیر ارزنده و والا قدم برداریم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: اعتقاد به اهل بیت معصومین(ع) از امور ارزنده ای است که می تواند زندگی ما را در سعادت و تعالی قرار دهد که این بزرگواران مظهر حق بوده و ما شیعیان عاشق این بزرگواران هستیم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: امروز دین مبین اسلام روز به روز در حال گسترش است که مشاهده می شود مردم به این دین مبین روی آورده و در مسیر سیره نبوی قرار گرفته و دوستدار این وجود نورانی و گرانقدر هستند.

وی با بیان این که خدمت به مردم امری اساسی و مهم است، گفت: هر مدیری که برای رضای خداوند متعال گام برداشته و خیرخواه مردم باشد او را دوست داریم که باید شکرگزار و قدردان باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به هفته وحدت تصریح کرد: ما حق جو و حق پرست هستیم که در کنار هم قرار داریم و هر کسی که خداجو و ایمان محور باشد برادر ما بوده و باید وحدت را در میان هم ترویج دهیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران ادامه داد: هر جایی وحدت الهی و نام مبارک پیامبر گرامی اسلام باشد ضرورت دارد وحدت خود را حفظ کرده و نیاز است از اختلاف و تفرقه دوری کنیم.

وی با تاکید بر این که رویکرد گروه های تکفیری در راستای مقابله با وحدت جهان اسلام است، گفت: این گروه های تکفیری سرسپردگان دشمنان اسلام هستند که با شیعه کشی و سر بریدن انسان ها می خواهند در میان شیعه و سنی اختلاف افکنی کرده و اسلام را آن طوری که خود می خواهند به جهان معرفی کنند.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به میلاد حضرت عیسی(ع) اظهارداشت: ایشان پیامبر اولوالعزم ما است و زمانی که پیامبر گرامی اسلام مبعوث شدند همه پیروان ادیان باید به این وجود نورانی دل ببندیم که حضرت محمد(ص) مظهر تام و تمام صفات اسمای الهی است.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: با ظهور صد و بیست و چهار هزار پیامبر همه مردم از آن ها تبعیت می کردند و با آمدن پیامبر گرامی اسلام بساط همه برچیده شد تا به پیروی از این وجود ارزشمند عمل کنند.

وی با بیان این که میلاد پیامبر گرامی اسلام عید مسلمانان است که ضرورت دارد برنامه های ارزشمندی در راستای بزرگداشت آن برگزار شود، گفت: اخلاق و مهرورزی از اصول گرانقدر دین مبین اسلام و سیره نورانی پیامبر گرامی اسلام است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به نهم دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت تصریح کرد: ما همه پیرو ولی فقیه خود هستیم که در مسیر بهره گیری از رهنمودهای ولایت گام برمی داریم که دشمن می خواهد نفاق را گسترش دهد تا جایی که هر چیزی به سود آن ها نباشد را از سر راه خود بردارد که باید هوشیاری شایسته ای داشته باشیم.

امام جمعه آمل با اشاره به ثبت نام کاندیدای انتخابات مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد در آستانه انتخابات آداب و اخلاق لازم را رعایت کرده و انتخابات به درستی برگزار شود تا عزت و اقتدار نظام اسلامی به منصه ظهور برسد.