نماینده مردم آمل در مجلس در گفتگو با کمال نیوز:
7 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
افزایش قیمت بنزین موجب فشار اقتصادی به مردم می شود/ انتظار این میزان افزایش قیمت نداشتیم

 

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، در گفتگو با پایگاه خبری کمال نیوز، در خصوص افزایش قیمت بنزین، گفت: قیمت ها هر سال یک حرکتی دارد و یک چیزی طبیعی است ولی این میزان را ما نمایندگان مجلس انتظار نداشتیم که بنزین 700 تومانی یک شبه 1000 تومان شود و این عدد بسیار بالا است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس، تصریح کرد: اگر آمدیم مجلس تصویب کرد دولت هم درخواست که درقانون هدفمندی یارانه 45500 تومان به نیازمندان پرداخت شود چون بنزین ، نفت سفید ، گاز و دیگر امور را افزایش قیمت می دهیم و اصل مواد انرژی است و گفتند بنزین لیتری 80 تومانی شود 300 تومان که دولت لیتری 220 تومان درآمد حاصل می کند و این 220 تومان برای افراد عددی دهد که همان 45500 تومان شد.

 

یوسفیان ملا، ادامه داد: دولت می خواست به بخش صنعت ، سلامت و کشاورزی کمک کند و این شرط بود که دولت به افراد 45500 تومان بدهد تا این افراد قادر باشند قبض حامل های انرژی و بنزین را پرداخت کنند و آن طرف دولت قیمت را بالا برده و باید یارانه را هم بالا ببرد و یارانه 45500 تومانی برای بنزین 80 تومانی بود.

 

وی، تصریح کرد: الان باید یارانه 45500 تومانی برای کسانی که نیاز دارند افزایش پیدا کند که دولت دو مشکل عمده پیدا کرد و نخست این که قادر نشد آن هایی که بی نیاز هستند و درآمد چند میلیونی دارند را حذف کند و چون نتوانست حذف کند که هر ماه یارانه پیدا می کند و  نمی توانند با بنزین لیتری 700 تومانی این پول را توزیع کنند و سهم صنعت و سلامت را هم نتوانستند بالا ببرند و آمدند قیمت انرژی را بالا برده ولی یارانه را بالا نبردند که اگر یارانه را بالا ببرند دچار همان مشکل نخست می شوند.

 

وی، خاطرنشان کرد: دولت آمد یک طرفه قیمت را بالا برد و یارانه را دست نزند و از آن طرف برای حذف افراد یارانه بگیر یک حرکت درست و واقعی انجام نشد و افراد درآمد بالا به راحتی قابل شناسایی هستند.

 

نماینده مردم آمل در مجلس، ادامه داد: یکی از برنامه های افزایش قیمت حامل های انرژی به سبب پرداخت یارانه است که در هر کشوری برای افزایش قیمت ها یک برنامه خاص در برنامه اقتصادی وجود دارد که در کشورهای اروپایی برای گرانی آغاز آن از مواد غذایی شروع می شود و تورم آغاز می شود که این خاص اقتصاد کشورهای اروپایی است.

 

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس، تصریح کرد: در ایران وقتی قیمت بنزین افزایش پیدا کند گرانی شروع می شود و در این چند مدت قبل نان گران شد ولی آغازی برای افزایش قیمت سایر کالاها نبوده است و این گرانی قیمت بنزین به طور قطع فشار به درآمدهای مردم می گذارد و انتظار این بود که دولت تمهیدات لازم را قبل از افزایش به عمل می آورد که فشار بر مردم وارد نشود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0