آیت الله جوادی در دیدار مسئولان آمل:
6 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
ولایت پذیری در استان مازندران موج می زند / رویکرد ایادی استکباری ایجاد جنگ های نیابتی در منطقه است / کنگره میرقوام الدین مرعشی به بهترین نحو ممکن برگزار شود / حماسه ششم بهمن سرمایه ای فراموش نشدنی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی، از مراجع تقلید، در دیدار اعضای ستاد برگزاری کنگره ملی میرقوام الدین مرعشی و مسوولان شهرستان آمل که در قم برگزار شد با بیان این که استان مازندران از بهترین استان های کشور به سبب ولایت پذیری است که در آن موج می زند، گفت: همراهی با نظام، مسوولان، رهبری و دفاع مقدس سبب شده است که مردمان این استان بهترین مردمان کشور قلمداد شوند.

وی با اشاره به این که علویان سهم تعیین کننده ای در استقرار دیانت داشتند، افزود: پدران ما شاگردان مکتب آن ها بوده و مادران به ما شیرهای خوبی دادند.

آیت الله جوادی آملی، تصریح کرد: علویان که آمدند با صحبت های امام علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) همه مردم گوش به فرمان آن ها بودند و به برکت داعی کبیر، سلسله علویان و میرقوام الدین مرعشی بود که مردم مازندران به اسلام روی خوش نشان دادند.

مفسر برجسته قرآن کریم، خاطرنشان کرد: مرعش نزدیکی سوریه و ترکیه و شهر پرجمعیتی است که سادات بسیاری داشته که فقهای بزرگی از آنان برخواستند که این سید در مازندران حکومت را پذیرفته است.

این مرجع تقلید با اشاره به این که میرقوام الدین مرعشی فرزند امام زین العابدین(ع) است که هجده حاکم تربیت یافته مکتب ایشان بودند، گفت: این حاکمان در مازندران حکمرانی کرده و در راستای خدمت به اهل بیت عصمت و طهارت گام برداشتند.

وی با بیان این که بوی ولایت و عصمت به برکت غدیر و علویان تمام مازندران را گرفته است، بیان داشت: مردم به اسلام گرویدند و در کنار سفره این بزرگان حضور داشته که به اهل بیت عصمت و طهارت بدهکار و مدیون هستیم.

آیت الله جوادی آملی، تصریح کرد: باید یاد و نام این بزرگان را با کتاب، سیره ، سنت و راه و روش زنده نگه داشته و خلق و خوی آن ها را آموخته و عمل کنیم.

مفسر برجسته قرآن کریم با بیان این که هشت سال یک کشوری که اکثریت آن شیعه بودند به صورت تبانی جنگی علیه ایران به راه انداختند، افزود: الان هم آل سعود را وادار کردند که اکثریت آن ها وهابی و یک کشور اسلامی است.

این مرجع تقلید، ادامه داد: در گذشته آمریکا و ایادی استکباری خودشان به صورت مستقیم وارد جنگ می شدند ولی الان به صورت نیابتی عمل می کنند.

وی با تاکید بر این که یمنی ها انسان های شریف و متدینی هستند، گفت: امروز کسانی که خود را خادم الحرمین می دانند به یک کشور اسلامی حمله می کنند که مردم کشور یمن به دنبال جریان اهل بیت و عاشورا بوده و به این بزرگواران علاقمند هستند.

آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر خدایی ناکرده سادات علویان در مازندران حکومت نمی کردند شاهد فساد بودیم، بیان داشت: همه مازندرانی ها تربیت شده مکتب اهل بیت بوده و این ها سرمایه های ما هستند که باید از آن بهره گیری کنیم که در روز خطر ما را حفظ کردند.

مفسر برجسته قرآن کریم، تصریح کرد: در خاورمیانه قیام هایی می شود و هیچ کدام به ثمر نمی رسد که به برکت انقلاب اسلامی است دارند مقاومت می کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به این که بهره برداری از سرمایه دو نوع سرمایه فروشی و بهره برداری از سرمایه است، گفت: کشور ما به واسطه فروش نفت سرمایه فروشی می کند که اگر نفت را به فرآورده های عملی در بیاوریم بسیار خوب است.

وی با اشاره به حماسه ششم بهمن سال 60 مردم شهرستان هزارسنگر آمل، بیان داشت: دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب در روز ششم بهمن قصد داشتند تا ورودی استان مازندران و شهر آمل را به تصرف خود در بیاورند و به خیال واهی خود ارتباط مستقیمی را با شمال روسیه برقرار کنند.

آیت الله جوادی آملی، تصریح کرد: مردم این شهر در هر پانزده دقیقه یک شهید داده که در مجموعه چهل شهید تقدیم اسلام و انقلاب شد و این ها سرمایه هایی است که نباید فراموش شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر برگزاری باشکوه کنگره ملی میرقوام الدین مرعشی، گفت: این کنگره باید در خور و مقام این عالم بزرگوار و به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

غلامحسین شفیع زاده، فرماندار شهرستان آمل افزود: حضرت آیت الله جوادی آملی و حضرت آیت الله حسن زاده آملی از افتخارات شهرستان آمل هستند و همیشه مسؤولان کشور به‌ویژه مسؤولان این شهرستان به بیانات و توصیه‌های حکیمانه این بزرگواران عنایت دارند.

وی با اشاره به تقدیر امام خمینی(ره) از مقاومت مردم آمل‌ ابراز داشت: مردم شهرستان آمل در شش بهمن 1360، حماسه عظیمی آفریدند و با جانفشانی نگذاشتند که بیگانگان بر کشور مسلط شوند.

شفیع‌زاده به خدمات مسؤولان شهر آمل به مردم اشاره کرد و گفت: طبق توصیه حضرت آیت الله جوادی آملی برای رفع مشکلات مردم، پل معلق شهرستان آمل بهسازی شد و همچنین بستر رودخانه هراز در دست اقدام است.

فرماندار شهرستان آمل افزود: برای بهسازی بستر رودخانه هراز، کارگروهی آماده شده‌اند که گزارش وضعیت رودخانه را ارائه دهند و در نهایت برای بهسازی آن اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به پایگاه علویون در ورودی شهرستان آمل خاطرنشان کرد: با توجه به روشنگری‌های علویون و سادات در منطقه طبرستان و آمل، این پایگاه ساخته شده است.

شفیع‌زاده به خیابان «میر قوام الدین مرعشی» اشاره کرد و یادآور شد: این خیابان به نام میر بزرگ در این منطقه نامگذاری شده‌ است تا یاد و نام ایشان حفظ شود و مردم با بزرگان شیعه بیشتر آشنا شوند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0