آیت الله طبرسی مطرح کرد:
3 خرداد 1394 ، دیدگاه 0
مدیران فرهنگی مازندران به جای معرفی استان به دنبال کارهای دیگر می روند / هر چه ضربه خوردیم به سبب تفرقه بوده است / برای تولیت آستان امام زاده هاشم در کنار مردم آمل هستیم / نماینده آمل در مجلس محبوبیت خود را حفظ کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران، در دیدار اعضای ستاد کنگره ملی میرقوام الدین مرعشی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران برگزار شد با اشاره به این که  تاریخ طبرستان گواهی صادقی بر حقیقت میرقوام الدین مرعشی است، گفت: ایشان درآن دوران خفقان و در مبارزه با کسانی که نخواستند حقانیت اسلام را قبول کنند مبارزه کرد و نخستین حکومت علویان را در آمل پایه گذاری کرده است.

 

 وی با تاکید بر این که بزرگان دینی در گذشته و حال پشتوانه خوبی برای مازندران بوده و هستند، ادامه داد: حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی در عرفان و فلسفه بی نظیر و از جایگاه گرانقدری برخوردار هستند.

 

 نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان این که برگزاری چنین کنگره هایی درحقیقت معرفی شخصیت های بزرگ به نسل جوان جامعه است، یادآورشد: با برگزاری کنگره ملی میر قوام الدین مرعشی علاوه بر احیای شخصی آن بزرگوار می توانیم به جوانان بفهمانیم که چه سرمایه نهفته ای داشته و داریم.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: ما باید علمای گذشته را خوب معرفی کنیم که فرهنگ و هویت ما زنده شده و ثمرات و برکات گرانقدری دارد.

 

 وی با اشاره به شخصیت والای حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی، خاطرنشان کرد: امروز بسیار خوشحال هستیم که حضرات آیات جوادی و حسن زاده آملی در زمان حیاتشان شناخته شده و معروف هستند.

 

آیت الله طبرسی با اشاره به انتشار رساله آیت الله جوادی آملی به پیشنهاد ایشان و درخواست آیت الله نورمفیدی و قربانی، گفت: آیت الله جوادی آملی در آن زمان بیان کردند به دنبال نوشتن تفسیر قرآن هستم ولی امسال خوشبختانه شاهد انتشار رساله از سوی ایشان بودیم.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که همه مسوولان استان باید تعصب داشته باشند، بیان داشت: این رساله از جایگاه والایی برخوردار است و باید در میان مردم استان مازندران تبلیغ شود.

 

امام جمعه ساری، ادامه داد: هریک از بزرگان دینی در زمان خودشان محبوبیت داشتند که به سبب نبود ارتباطات جمعی خوب شناخته نشدند که امروز باید این بزرگان را به جامعه معرفی کنیم.

 

 نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان این که برای شاختن مازندران هیچ کتاب و مرجعی وجود ندارد، گفت: برای شناخت مازندران با این همه قدمت تاریخی و وجود علما ، دانشمندان ، حضور مردم در انقلاب ، هشت سال دفاع مقدس و  بازسازی مناطق جنگی تنها 4 کتاب وجود دارد و هنوز نتوانستیم بعد از انقلاب گامی برای مازندران شناسی برداریم.

 

 آیت الله طبرسی با اشاره به این که علمای بزرگ عصر حاضر مازندران از این وضعیت گله مند هستند، ادامه داد: سایر استان ها خوب کارکردند ولی مدیران فرهنگی مازندران به جای معرفی این استان به دنبال کارهای دیگر می روند.

 

امام جمعه ساری با تاکید بر این که مازندران مامن امام زادگان گرانقدری است، افزود: مازندران از تمام استان ها سادات بیشتری دارد که این امر به سبب کم بودن دسترسی عباسیان به مازندران بود و امام زادگان به سمت این استان می آمدند.

 

وی، ادامه داد: در مازندران هر چه ضربه خوردیم به سبب تفرقه بوده است و هر شهرستانی به دنبال مطرح کردن و حل مشکلات خود بودند و یکصدایی وجود نداشته است. 

 

آیت الله طبرسی با قدردانی از زحمات نماینده مردم آمل در مجلس، تصریح کرد: آقای یوسفیان ملا از نمایندگان شاخص استان مازندران است و هیچ گونه فسادی ندارند که خود را گم نکرده و برای رسیدگی به امور شهرستان و استان محبوبیت خود را حفظ کردند که باید از ظرفیت های ایشان به خوبی استفاده شود.

 

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره جریانات اخیر تولیت آستان امام زاده هاشم، گفت: در تقسیمات کشوری امام زاده هاشم متعلق به شهرستان آمل است و تمام این حرکات یک بازی سیاسی است و باید استقامت کنیم که همه مسوولان استانی در این امر احساس مسوولیت داشته باشند و ما در کنار مردم شهرستان آمل هستیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0